Ali Ağaoğlu adasını 15 milyon dolara satışa çıkardı! İçerisinde şato, iskele ve helikopter pisti var

Muğla’nın Marmaris ilçesine 45 kilometre mesafedeki Bayır Mahallesi'ne bağlı Çiftlik Koyu'nda bulunan, iş adamı Ali Ağaoğlu'na ait, üzerinde 25 yıl önce yapılan şato, iskele ve helikopter pisti bulunan 90 dönümlük ada satışa çıkarıldı.

İş adamı Ali Ağaoğlu’nun 5 yıl önce satın aldığı içinde 230 metrekarelik taştan yapılan şato bulunan 90 dönümlük Çiftlik Adası 15 milyon dolara satışa çıkarıldı. Yaklaşık 1 aydır satış listesinde olan ada, Türk ve Ortadoğulu iş insanları tarafından incelemeye alındı.

AW122515_02

Fabrikatör Nevzat Feyizoğlu’nun sahibi olduğu ve 2000 yılından bu yana satılık olan Çiftlik Adası, 2005 yılında ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu tarafından satın alındı. Yunanistan’ın Rodos Adası ve Çiftlik harika manzarasına sahip alana bakan adaya iki iskeleden giriş için tadilat yapıldı. Denizden ve havadan gidilen adanın içindeki şatoda iki hizmetli ve misafir evi, atölye, jeneratör odası, bir yüzme havuzu, üç sulama havuzu bulunuyor. Ada içindeki şatonun her terasında deniz ile orman manzarası mevcut. Adanın son sahibi Ali Ağaoğlu'nun, geçtiğimiz aylarda özel aracıyla ve yatıyla birkaç defa tatile geldiği öğrenilirken, tatil sonrası Eylül ortasında adasını satışa çıkarma kararı aldığı belirtildi.

AW122515_03

Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı ve İstanbul Emlak Müşaviri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural, “Bayır Mahallesi'nde Çiftlik Koyu'nun karşısındaki Çiftlik Adası olarak tabir edilen ada 2015 yılında Ali Ağaoğlu'nun bir firması tarafından satın alınmıştı. Bu ada 90 dönümlük bir ada. 28 dönümü tapulu, geri kalan alan kayalık ve doğal sit alanı. 28 dönümlük tapulu alanın üzerinde iki tane müştemilat, bir tane Şato diye tabir ettiğimiz taştan güzel bir bina var. Yaklaşık 15 milyon dolar civarında satış fiyatı var. Ada, satışa çıkar çıkmaz da bir Türk, bir de Ortadoğulu iş adamına sunum yaptık" dedi.

AW122515_04

Adada şu an mevcut yapıların olduğunu belirten Soyvural, "Şu anda orada mevcut binalar var. Onun dışında bir fener binası yapmak için Ankara'dan izin alındığını biliyorum, yani herhangi bir otel imarı bulunmuyor ancak mevcut binayı yıkıp onun yerine ayrı bina yapılabilir ama otel olarak herhangi bir imar mevcut değil. İmar alırlarsa Turizm Bakanlığından olabilir ama şu anda öyle bir izin yok" diye konuştu.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
şimdi ali ağa oğlunun bu kadar variyeti varsa devlet neden ona yardım etti 230 milyon dolar ve artı ve vergi borçları sıfırlandı anlamadım alın elinden verdiklerinmize karşılık olan malını
Devlet işine aklın ermez, vardır bir bildiği,,devlet 3verir 5alır,,,yaa
Devletin böyle bir affı olmadı algı yapmak için yorum yazma
Bir kisiye bin ,bin kisiye bir hisse.....bunlarin yaptigi paylasimi kurt kuzuya yapmaz....
bu adamı bir gün beyoğlunda dilenirken görmek istiyorum Allah'ım
@tatlizehir a t gözlğü çıkar sen berden bliyon olmadığını bnde biliyorum siildi halbuki garajdakileri satsa bi kısmını öderdi ama yok yandaşa yardım
@mdelete paralı troll
dünyanın yarısı yiyiyor yarısı seyrediyor
yanlış. yüzde 5 ancak yiyordur. geri kalan izliyor
Avrupa da boyle bir sistem yok. ne varsa orta dogu ve asya da var. iktidar gücü diyoruz buna.
@hakan_boyner Sartre, İngiltere'deki aydınların sert bir caste olup halktan kopuk olduklarını söylüyordu. Aydının da özü burjuvazi olduğu için muhtemelen Avrupa'da da vardır. Hatta, fazlası bile olabilir. Nitekim, Birçok Avrupa ülkesi halen aristokratik kültürlerini muhafaza ediyor. Hollanda Kraliyeti'nden bir kimse Afrika'da kendisine villa yapmak istiyordu da tepkilerin odağı olmuştu. Belçika, Hollanda, İspanya, İngiltere gibi ülkelerde halen kraliyetler var. Dünyanın en büyük çokuluslu şirketleri Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelerde. Bence fazlası vardır Batı'da.
14 milyon olmazmı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler