Altın fiyatları yükselecek mi? Ünlü bankadan çarpıcı altın yorumu

Altın fiyatları yükselecek mi? Merak edilen soru yanıtını ararken, çarpıcı bir değerlendirme geldi. PIMCO emtia portföy yöneticisi tarafından altının rallisinin henüz sona ermediğine ve bu değerli metalin halen ucuz olduğuna dair bir yorum geldi.

Altın fiyatları yükselecek mi? Ünlü bankadan çarpıcı altın yorumu

PIMCO, altındaki mevcut seviyelerin pahalı olmadığını belirtti. Rallinin henüz tamamlanmadığına dair görüşlerin paylaşıldığı değerlendirmede reel faizlerin düşük kalması ile beraber kazanç artırmak adına alan bulunduğu yorumu yapıldı.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

PIMCO emtia portföy yöneticisi Nicholas Johnson, "Fiyatlardaki son yükselişe karşın altının hala cazip şekilde değerli olduğunu düşünüyoruz; hatta tarihi düşük reel faizler bağlamında ucuz bile denebilir." dedi.

Yatırımcıların koronavirüs pandemisi nedeniyle güvenli varlıklara yönelmesinden dolayı altın bu ay başında 2 bin doları aşarak rekor kırmıştı. Merkez bankaları eşi benzeri görülmemiş çapta parasal teşvikler açıklarken ABD'de 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin reel faizi sıfırın oldukça altına geriledi. Böylece faiz ödemeyen altının cazibesi arttı ve altın destekli exchange traded fonlara (ETF) fon girişleri oldu.

Johnson, blog yazısında "Bizim baz senaryomuz faizlerin göreceli olarak bant içerisinde kalacağı. Bu görünüm ve momentum ile altına ilginin reel faize göre düzeltilmiş altın fiyatını yukarı çekeceği görüşümüz altının hala yukarı yönlü potansiyeli olduğunu gösteriyor." dedi.

Spot piyasada işlem gören altının onsu Salı günü 1,930 dolarlı seviyelerden işlem gördü. Altın bu yıl yüzde 27 civarında değer kazandı. Johnson net bir fiyat hedefi vermedi. Ancak son haftalarda yükseliş bekleyen diğer kurumlar hedeflerini belirtmişti. Örneğin Goldman Sachs Group Inc. ons altının 2,300 dolara yükselmesini bekliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
kelin ilacı olsa kendi başına surermiş cakıldı altın cakıldı bide aşı bulunsun 350 kadar düser bu ne anlatıyorsun sen
@bakengin altın onsu şuan yerlerde 2300 e yükselitdi buda 700 kusure tekabül eder senin canın öyle istyor :))
ons 2300 sınırı diye açıklandı şuan 1900lerde buda demek oluyor ki altın daha çok yükselcek,benim ismimi yazın biyere 700lere gelir gramı
Mısır'da piramitleri içi altın dolu defineciler ölüleri rahat bırakmıyormuş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler