Bakan Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu! İşte Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu! İşte Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Yeni korona virüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk, “Buna göre ikramiyeler 4A (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre;

17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek” dedi.

"YAKLAŞIK 12 MİLYON EMEKLİ VE HAK SAHİBİNİN BAYRAM İKRAMİYELERİNİ ÖDÜYORUZ"

Bakan Selçuk, “Bu kapsamda, yaklaşık 12 milyon emekli ve hak sahibinin bayram ikramiyelerini ödüyoruz” dedi.
Koronavirüsün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor” ifadelerini kullandı.

"EVDE KALIN, HİZMETİ KAPINIZA GETİRELİM"

Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlıların kapısına götürdüklerini belirten Selçuk, “Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. ‘Hayat eve sığar’ diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
ÖLÜMCÜL BİR SALGIN HASTALIK İLE TÜM ÜLKEMİZİN İNSANLARININ MÜCADELE VERMESİNDEN DOLAYI MAĞDURİYETLERİ,İHTİYAÇLARI GÖZ ÖNÜNE ALINARAK BANKA PROMOSYANLARI VE İKRAMİYE GİBİ ÖDENMESİ BELLİ OLAN ÖDEMELER HARİCİNDE ÜLKEMİZ İNSANLARININ MUHTAÇ OLAN VE OLMAYAN DİYE AYRILMADAN HER BİR FERDİNE BU ÖLDÜRÜCÜ HASTALIK GEÇİNCEYE KADAR HER AY BİN TÜRK LİRASI ÖDENEBİLMESİ AYRICA TÜM HANE SAHİPLERİNİN DE ELEKTRİK,DOĞALGAZ,SU ÜCRETLERİNİN BU SÜRE ZARFINDA ÜCRETSİZ OLMASI HİÇ BİR ÜCRET TALEP EDİLMEMESİ İLE ALAKALI OLARAK İLGİLİLERİN BİR ÇALIŞMASI VAR MIDIR!!??..
YOKTUR.
zam yokmu gene aynimi hep 1000 tl herseye zam geldi buna niye zam gelmiyo.
eskiden oda yoktu şimdi az diye begenmiyorsun.5000 bin versin yetermi
@ali_1972_gcbfj dua edin Kemal kılıçtaroğluna O bir maaş verecem deyince, bu da mecbur kaldı 1000 tl vermeye..yoksa çok bakardınız..
@ali_1972_gcbfj Bilader sen halktan yanamısın hırsızdan yana mı. uyduruk enflasyon rakamları ile maaşlara yüzde 5,5 zam yapılırken piyasalar yüzde 100 zam gördü.. Zaten uyduruk enflasyon rakamları ile maaşları kuşa çevirdiler. eğer adına ikramiye dedikleri ödeneği ödeme güçleri yok neden verdiler. seçim rüşveti olarak mı verdiler... Kendileri 85 bin lira ve hesabı sorulmayan örtülü ödeneklerle 1200 odalı sarayda binlerce hizmetçi. özel doktorları. uçan sarayları yazlık kışlık saraylarda saltanat yaşayanlara laf söylemeye dilin varmadığından halkın üç kuruşunamı laf ediyorsun... Dalkavukluğu bı
ne binlaraymış ya....Senelerdir aynı uzamıyor ama devamlı kısalıyor...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler