FİNANS

Ankara’da Kademeli Su Tarifesi’ne geçiliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan vatandaşların faturalarının 10 metreküpe kadar metreküp başı 1 liradan faturalandırılmasını sağlayacak Kademeli Su Tarifesi’ne geçileceğini duyurdu.

Ankara’da Kademeli Su Tarifesi’ne geçiliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının önerisi olan Kademeli Su Tarifesi’ne geçildiğinde su tasarrufu sağlanacağını belirterek, “Kademeli Su Tarifesi, vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 90’ını etkilemeyecek ve sosyal yardım alanların faturaları 10 metreküpe kadar metreküp başı 1 liradan faturalandırılacak. Çevrenin bu denli tahrip edildiği, suyun yakın gelecekte elmastan daha değerli olacağı bir dünyada suyumuza sahip çıkmak hepimizin görevi. Bu kapsamda hemşehrilerimizin bütçelerini koruyarak suyumuzun savurganca kullanılmasının önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı. (İHA)

87d317cd-f837-4dcd-994e-64269d30b724

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
kim gelse aynı bu düzen değişmez olan garibana olur
25 liraya aldığımız yağ 80 lira olmuş yüzde 300 ü geçmiş bir çok şeyde zamlar. Bu zamma mecbur bırakanları sorgulasak mı biraz?
insaf bari bu kadar yapmasaydınız.Hangi çalışan %80 zam alıyorda bh zammı yapıyorsunuz.10 sene önceki parayı alıyoruz maaş olarak.Chp den ne zaman hayır gelmiş ki zaten????
Geri Dön