Ankara-Sivas YHT hattı çalışmalarında son aşamaya gelindi

Ankara-Sivas ulaşım mesafesini 2 saate düşürecek Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı (YHT) çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Ray seriminin büyük bir kısmı tamamlanan projede çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

AW125917_01

Koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen çalışmalara ara verilmezken projenin yıl sonuna tamamlanması hedefleniyor. Toplamda 440 kilometrelik ulaşım mesafesini 2 saate düşürecek olan projenin toplam yatırım maliyetinin 9 milyar 749 milyon lira olduğu bildirildi.

AW125917_07

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Yüksek Hızlı Tren hattındaki çalışmaları kısa video ile tanıttı.

KAYNAK:İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
bundada musteri garantisi var mi? sonra binmedigimiz trenin parasini odemeyelim!
yapılan hizmetleri görmeyenler ve baltalamaya çalısanlar ne yapmaya çalısıyorlara anlam veremiyorum. Bunlar çok büyük projeler bu projeleri desteklemenizi tavsiye ederim.
@borsa3466 gerek bizim paramızla yapıyorlar gorevleri o zaten
@waltran_09 asıl sorgulanması gereken Ankara - Sivas ne zaman oniki saat oldu 4.5-5 saatlik yol her şeyleri yalan dolan
@waltran_09 halka hizmet Karşılığında para alıyorsa o hizmet değildir proje değildir o ticarete gider yandaşları zengin etmeye girer
sarayın maliyetinden ucuzmuş
senin memleketine benim vergimle birşey yapılmasını istemiyorum.
@waltran_09 siz hiç mazotlu trenle Erzurumdan Ankaraya yılculuk yaptınız mı . 2000 yılında askerken yaptım . 24 saatte gittik - 25 saatte geldik .
@orhanaksu53 ben 2006-2009 yılları arasında 7-8 defa gittim.akşam 8 de kangaldan binip ankaraya sabah 8-8.30 civarı inerdim.esas yalancı sensin.ayrıca birde demiryolcu emeklisiyim.
@waltran_09 Normalde 6 saati buluyor.Ama otobüsle mola felan derken 7 saati biraz geçebiliyor.Gerçekten 2 saat olacaksa harika olur. Uçak gibi, sabah git işini hallet akşama dön. 10 numara
@borsa3466 makul ve mantıklı her pprojeyi destekleriz. ancak 2004 yılında pamıkovada 40 kişinin ölümüne sebep olan trenin hızını artırarak hızlı tren projelerini.. bir liralık maliyeti olan projeyi beş liraya milletin sırtına yüklemeye çalışılan projeleri, sizin aklınız ermez -aslında aklımız ererde vicdanımız kabul etmez projeleri desteklemeyiz. maliyet fayda konusu önemli. borcu bana yüklenen ama maliyet yüzünden kullanamadığım köprünün yada otobanın bana ne faydası olur.??
üzerine kaç otoyol kaç köprü yapıldı Sivas'ta bir hızlı treni faliyete geciremediler.yillardir hep aynı sona gelindik deniyor ortada hicbirsey yok.
@aysealin_09 ESKİDEN HAYALİNİ KURAMAZDIN KÖRBEYİN
@relax35x Çokçok sayın Kamil efendi devlette süreklilik vardır Ali'de gelse Veli'de gelse bu YAPILACAK kimse cebinden vermiyor vergilerimizle .Ama sizler tam koyun körbeyinli olduğunuz için her şeyi sultan haşmetbaaba bağlıyorsunuz bay cahiller.
@waltran_09 sen bir şeye binme develer kağnı arabaları ile yaşantına devam et ...
kulakdan kulağa dedikodusunu yapmışsınızdır siz memlette, biz ilk defa duyduk sona gelindiğini...
Yıllardır bitiremediler. kas kooru kaç oto yol yapıldı ama Sivas'ta bir hızlı treni bitiremediler.
@aysealin_09 reiz iktidara gelince hortuları kestiya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler