Arabuluculuk sınavı için ilk 5 günde 7 bin başvuru

Adalet Bakanlığı'nca 24 Kasım'da gerçekleştirilecek, başarılı olan 5 bin kişinin görevlendirileceği arabuluculuk sınavına ilişkin başvuru sürecinin ilk 5 gününde 7 bin kişi müracaatta bulundu.

Arabuluculuk sınavı için ilk 5 günde 7 bin başvuru

4 Kasım'da yapılacak arabuluculuk sınavına yönelik başvuru süreci 19 Ağustos'ta başladı. Dün itibarıyla, başvuruların alındığı ilk 5 günde 7 bin kişi sınava girmek için müracaat etti.

Başvurular, elektronik ortamda "e-Devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza" kullanılarak, UYAP Arabulucu Portalı üzerinden gerçekleştiriliyor.

SON TARİH 2 EYLÜL!

Son başvuru tarihi 2 Eylül olan sınava, zorunlu arabuluculuk eğitimini tamamlayan hukuk fakültesi mezunları girebiliyor.

Sınavda başarılı olan 5 bin kişi arabulucu olarak göreve başlayacak.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
memlekette iş yok kalmadı... kimse iş bulamıyor... tayyib suriyelileri afganlıları düşüneceğine kendi ülkesinin insanını düşünsün...
@ersin801 Nasıl bir İnsansın sen ? bu eleştir iyide Tayyibe getirdin.
YENİ BİR PARA SEKTÖRÜ VATANDAŞ İÇİN YOLUNMA SEKTÖRÜ.
Arabuluculun nedir once araştır sonra yorum yap. Arabulucu hukuk mahkemelerinde tarafların mahkemeyw başvurup aylarca, senelerce git gel yapmasının önüne gecip, davacı ile davalı arasında arabuluculuk yaparak iki tarafı da memnun edecek bir ortayol bulmak için görevlendirilmiş kişilerdir. Örnekle de açıklardım ama vaktim yok????
@hserdogan sen arabuluculuğun ne olduğunu biliyor musun???
millet işsizlikten kırılıyor...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler