Araç sahipleri dikkat! Akaryakıtta çifte indirim

Gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatında ortalama 9 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 12 kuruş indirim yapıldı.

Araç sahipleri dikkat! Akaryakıtta çifte indirim

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 9 kuruş, benzinde ise 12 kuruş olarak yansıdı.

Buna göre, Ankara'da ortalama 5,53 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,44 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul'da 5,45 liradan 5,36 liraya, İzmir'de 5,55 liradan 5,46 liraya indi.

Ankara'da ortalama 5,36 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,24 lira oldu. Benzinin litresi İstanbul'da 5,27 liradan 5,15 liraya, İzmir'de 5,38 liradan 5,26 liraya indi.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
bir gün indirim bir zam bakalım ne kadar daha böyle devam edecek
@ksklierhan hükümetin elinde olan birşey deği vergi yüksek insin dersen anlarız
Başımız dönüyor yeter artık.
2 gün sonra tekrar zam maalesef
2 gün sürse iyi günlük vurmaya başladılar dozu :p
allah razı olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler