FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

2024 ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTI TARİHİ: Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak, saat kaçta? Ocak zammı için en kuvvetli senaryolar

Asgari ücret 2024 Ocak zammı ile ilgili son dakika açıklaması merakla beklenen toplantının ardından yapıldı. Çalışma Bakanı Işıkhan, “Komisyon asgari ücreti belirlerken işçilerin geçim şartlarını ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulunduracaktır” ifadelerini kullandı. Bilindiği üzere asgari ücret Temmuz zammı ile yüzde 34 artarak net 11.402 TL olmuştu. Peki, 2024 zammına yönelik gerçekleştirilecek ikinci asgari ücret toplantısı ne zaman, hangi tarihte?

2024 ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTI TARİHİ: Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak, saat kaçta? Ocak zammı için en kuvvetli senaryolar

Asgari ücret 2024 Ocak zammı ile ilgili son dakika açıklamasında bulunuldu. Çalışma Bakanı Işıkhan, “Komisyon asgari ücreti belirlerken işçilerin geçim şartlarını ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulunduracaktır” ifadelerini kullandı. Birçok kişi internette, "Asgari ücret 2. toplantısı ne zaman?" sorusuna yanıt arıyor. İşte, ikinci asgari ücret toplantısının tarihi...

2024 ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?

Asgari ücret 2. toplantısı 18 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirileceği belirtildi.

ASGARİ ÜCRET 2024

2024 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK, KAÇ TL?

Asgari ücret şu an, bir işçi için aylık brüt 13 bin 414 TL 50 kuruş, vergiler ve kesintiler düştüğünde net 11 bin 402 TL 32 kuruş olarak uygulanıyor.

Asgari ücret gerçekleştirilecek toplantılar sonucunda açıklanacak.

Asgari ücret zammı 2024 Ocak ayı itibarıyla geçerli olacak.

ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücreti, yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten beşer temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor.

Komisyon, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından toplantıya çağrılıyor ve yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında teamül üzerine aralık ayında dört kez toplanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp oy çokluğuyla karar veriyor.

Oyların eşitliği halinde Komisyon başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler