Bağcılar Belediyesi'nde asgari ücret 3 bin 870 lira oldu

Bağcılar Belediyesi Başak A.Ş. ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Önemli oranlarda iyileştirmelerin yapıldığı sözleşmeye göre; çalışanlara yüzde 6 ile 63 arasında değişen oranda zam yapıldı. Maaşlarda ortalama yüzde 16.22 oranda artış yaşanırken asgari ücret ise 3 bin 870 TL oldu.

Bağcılar Belediyesi'nde asgari ücret 3 bin 870 lira oldu

Bağcılar Belediyesi, Başak A.Ş. bünyesindeki 1525 çalışanı için Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalanması programı yapıldı.

Meclis salonunda gerçekleşen imza törenine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin ve işçi temsilcileri de katıldı.

Sözleşmede Kanun Hükmünde Kararname’den (KHK) sonra oluşan ekonomik farklılıkları düzenlemek amacıyla önemli oranlarda iyileştirmelere yer verildi.

Konuyla ilgili görüşlerin açıklanmasının ardından taraflarca toplu iş sözleşmesi imzalandı.

ASGARİ ÜCRET 3 BİN 870 TL OLDU

Buna göre; 1525 kişiden oluşan personele yüzde 6 ile yüzde 63 arasında değişen oranlarla zam yapıldı. Ortalama olarak yüzde 16.22’lik oranda artış olurken asgari ücret ise 3 bin 870 TL olarak belirlendi. Ayrıca geriye dönük 6 aylık zam farkının da ödeneceği açıklandı. Çalışanların bütün haklarını en iyi şekilde verdiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Biz belediye olarak çalışma arkadaşlarımızla bir aileyiz. Onlar için elimizden geleni yaptık. Şimdiye kadar olduğu gibi sözleşmede de onlar için en iyisine karar verdik. Önemli oranlarda artışlar yaptık. Sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

bagıclar

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin de "Bugün burada güzel bir sözleşmeye imza attık. Toplu iş sözleşmemiz üyemiz olan emekçi kardeşlerimize, sendikamıza ve belediyemize hayırlı olsun" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
ak parti her zaman olduğu gibi bugün de yarın da REİS
Eee hükümet halkını ezdi bari belediye çalışanlarının biraz düzeldi muhalefet lazımmış yani kötü de diyen olsada lazım
Bağcılar Belediye Başkanı da AK Parti'den bunu biliyor musun
BAGCILAR BELEDİYESİNİ ekonomiden sorumlu bakan yapmak lazım EMEKLİLERİN maaşı yüzde 8.5 arttı yüzde altmış yapsalar emekliye zammı 12.500.0000 EMEKLİ biraz rahat nefes alır İNSANGİBİ YAŞAR 1500 TL MAAŞLA NE OLUR
@osman_1966_yfkmb @osman_1966_yfkmb Senin nasil matematigin var. 1.500 liraya %60 zam gelse 2.400 lira olur. %600 zam gelse 10.500 lira olur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler