Bakan açıkladı! Emeklilere maaş farkları ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugünden itibaren ödeneceğini duyurdu. SSK emeklilerine 26 Ocak'a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise 25 ila 28 Ocak arasında ödeneceğini bildirdi.

Bakan açıkladı! Emeklilere maaş farkları ne zaman yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugünden itibaren ödeneceğini duyurdu.

Bakan Selçuk, Emekli Sandığı (Memur) emeklilerinin maaş farklarının bugün ödeneceğini açıkladı. 4a (SSK) emeklilerine maaşları 26 Ocak’a kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek. 2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek.

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Ömrünün yarısı çalışıp emekli olmuş kişiye bin-bin beş yüz tl emekli maaşı bağlıyorsunuz,sonra emeklinin yanında olmaya devam edecez diyorsunuz,, pişkinliğe bakınız. Adam gibi İNTİBAK yapında adaleti olduğunuz görelim. Hak yiyiciler ..
görende çok büyü maaş farkı verecekler sanacak. Milleti kandırmaya devam..
Pekii maaşları kesilen Gazilerin ödemelerine ne zaman başlanacak? Yüzlerce Gazimiz mağdur durumda
partileri harici gazı olanlara gazı demiyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler