Bakan Albayrak açıkladı! 400 milyon TL'lik yatırım desteği geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ithalatı azaltıp ihracatı artıracak yatırımları desteklemeye devam ettiklerini bildirerek, "Merkez Bankasının açıkladığı 20 milyar lira büyüklüğündeki 'Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi' ile firmalarımıza 10 yıl vadeli 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak." ifadesini kullandı.

Bakan Albayrak açıkladı! 400 milyon TL'lik yatırım desteği geliyor

Albayrak, Twitter hesabından, Merkez Bankası tarafından başlatılan yatırım taahhütlü avans kredisi uygulamasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Albayrak, "İthalatı azaltıp ihracatı artıracak yatırımları desteklemeye devam ediyoruz. Merkez Bankasının açıkladığı 20 milyar lira büyüklüğündeki 'Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi' ile firmalarımıza 10 yıl vadeli 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak. İlk aşamada Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasında önemli rol üstlenen Kalkınma ve Yatırım Bankası aracılığıyla kullandırılacak kredi, istihdamı artıran, cari dengeye katkıda bulunan ve katma değeri yüksek üretim yapanlara sabit faizli Türk lirası cinsi olarak sunulacak. Hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
NE KADAR PAKET AÇARSANIZ AÇIN BOŞ PİYASADA YAPRAK KIPIRDAMIYOR KÜÇÜK ESNAF KAPATAN KAPATANA MERKEZ BANKASI NIN KASASINI BOŞALTMAYIN BARİ.
kredi gecirecgiz demiyor da
önce şü pandemiyi öde surec devam ediyor yazıyor 2 aydır
@albayrak_eray_1990 pandemiyi hak eden de etmeyen de alıyor fakirin cebine 1 zenginin cebine 3 defa giriyor araştıran soran yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler