FİNANS

Bakan Albayrak, ağustos ayı konut satışlarını değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İstihdam alanında oldukça kuvvetli olan inşaat sektöründen güzel haberler gelmeye devam ediyor. Konut satışları ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 54,2 artarak 170 bin 408'e ulaştı." ifadesini kullandı.

Bakan Albayrak, ağustos ayı konut satışlarını değerlendirdi

Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, ağustos ayına ilişkin konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

İstihdam alanında oldukça kuvvetli olan inşaat sektöründen güzel haberlerin gelmeye devam ettiğine dikkati çeken Albayrak, "Konut satışları ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 54,2 artarak 170 bin 408'e ulaştı. Yeni ev sahibi vatandaşlarımıza 'hayırlı olsun' diyor, sektörümüzü kutluyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, paylaşımında son 3 yılın ağustos ayına ilişkin konut satış rakamlarının yer aldığı grafiğe de yer verdi. Buna göre, Ağustos 2018'de 105 bin 154 olan konut satışı sayısı geçen yılın aynı ayında 110 bin 538'e, bu yıl ağustosta da 170 bin 408'e yükseldi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
ne anlatiyonn!!! İnsanlar AÇ! Konut satışları %50 artsa nolur ki. ÖTV yi artırdınız, Kimse Audi Mersedes Porsche alamıyor artık Milletin nekadar perişan bir halde olduğunu , Ötv artışı haberlerine yapılan yorumlardan görebiliyoruz.
@tatilbanayakisiyor_1 "İnsanlar AÇ!" VE "Kimse Audi Mersedes Porsche alamıyor artık" cümlelerini aynı replikte kullanmak güçlü bir mizah örneği olmuş.
"İnsanlar AÇ!" VE "Kimse Audi Mersedes Porsche alamıyor artık" cümlelerini aynı replikte kullanmak güçlü bir mizah örneği olmuş.
hee guzel haber zengin ev almıs cok güzel
sizler için güzel olan haber gariban için kahreden haber oluyor. yazık
Geri Dön