Bakan Albayrak: Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bıraktık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin, Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığı büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettiğini bildirdi.

Bakan Albayrak: Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bıraktık

Albayrak, Twitter hesabından Türkiye'nin tarımsal büyümesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Bu alanda sağlanan gelişmeye dikkati çeken Albayrak, "Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığımız büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettik. Hedefimiz, dünyada ve Avrupa'da lider ülkeler arasında yer almak." ifadelerini kullandı.

Albayrak, bu başarı için çaba gösteren ve emek veren tüm üreticileri de kutladığını kaydetti.

Bakan Albayrak, paylaşımında, tarımda Avrupa ülkelerinin 2003-2019 dönemine ilişkin ortalama büyüme hızlarına ilişkin bir tabloya da yer verdi. Buna göre, Slovakya yüzde 7,89'luk büyüme hızıyla listenin ilk, Türkiye yüzde 3,03'lük oranla ikinci sırasında yer alıyor. Türkiye'yi yüzde 2,83 ile Norveç izliyor.

Listeye göre, Danimarka, Almanya ve Belçika gibi ülkelerde ise daralma yaşandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 193 yorum
inanan kesin çıkıyor geçen benzine 28 kuruş zamn geldi iş yerindeki bekçi bunu savunuyor sanki benizn istasyonu var. size inanmış böyle beyinsizler olduğu sürece daha çok iktidar olursunuz.
Ekonomide dunya sonuncusu ülkeyiz en fakir ülkeyiz milletle dalga geciyor avrupa ülkelerini geride biraktik diye.2023e kadar saltanati surdurun
Hangi ülkede yaşıyorsunuz Berat bey.Neden biz bu başarıların yansımasını göremiyoruz.Ekonomi verilerle değil gerçeklerle belli oluyor.halkın cebine bakabilirmisiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler