Bakan Albayrak duyurdu! Kısa Çalışma Ödeneği başvuruları başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Kısa çalışma desteği'nin başladığını duyurdu. Albayrak, süreçten etkilenen tüm firmaların başvuru yapabileceğini bildirdi.

Bakan Albayrak duyurdu! Kısa Çalışma Ödeneği başvuruları başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, firmalara maliyet ve istihdam desteği sağlamak için ilan ettikleri "kısa çalışma desteği"nin başladığını bildirdi.

Bakan Albayrak, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkilerine karşı alınan tedbirler kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkanı ile firmalara maliyet ve istihdam desteği sağlamak için ilan ettikleri “kısa çalışma desteği”nin başladığını ifade ederek, süreçten etkilenen tüm firmaların başvurabileceğini açıkladı.

Söz konusu desteğin çalışanları koruyacağını, firmaları destekleyeceğini aktaran Albayrak, mesajında "BirlikteBaşaracağız" etiketiyle başvurunun yapılabileceği "https://iskur.gov.tr/isveren/kisa-calisma-odenegi" internet adresini paylaştı.

"Kovid-19‘a rağmen hedeflerimiz için hız kesmiyoruz"

Albayrak, diğer bir paylaşımında da Türkiye Varlık Fonunun, Çin İhracat ve Kredi Sigortası Kurumu (Sinosure) ile iş birliği mutabakatı imzaladığına dikkati çekerek, "Sinosure, TVF’nin cari açığı azaltacak projelerine 5 milyar dolar sigorta desteği sağlayacak, Çinli firmalarla köprü olacak. Kovid-19‘a rağmen hedeflerimiz için hız kesmiyoruz." ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
kım verıyor nerde verıyorlar destegı hıc ınandırıcı gelmıyor
Kısa Çalışma Ödeneğinden hiç işçisi olmayan küçük esnaf ta faydalanması şeklinde düzenleme gerekiyor
KANAL İSTANBUL MU, BARAJ İSTANBUL MU? Bence bu Kanal hem Kanal olacak şekilde, hemde Baraj olacak şekilde planlanmalı. Kanal olması için Genişliği en az 500m., Derinliği en az 50m. olmalı. Küçükçekmece ile Avcılar arasındaki köprü Galata Köprüsü gibi değil Osmangazi Köprüsü gibi olmalı. vs. Kanal Kanal olarak kullanılamazsa veya herhangi bir olumsuzluk ve kuraklık durumunda Baraj olacak şekilde planlanmalı. Yoksa İstanbul'un Su Havzaları Siyasi bir Heves uğruna feda edilemeyecek kadar önemlidir. İyi netice alınamazsa Baraj olarak kullanılır. O kadar masraf boşa gitmemiş olur. Saygılarımla.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler