Bakan Albayrak: Ekonominin her alanında yeni bir döneme giriyoruz

Twitter hesabı üzerinden 1-13 Ekim dönemindeki dış ticaret rakamlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yeni Ekonomi Programı (YEP) hedefleri kapsamında ihracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme girildi." dedi.

Bakan Albayrak: Ekonominin her alanında yeni bir döneme giriyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 1-13 Ekim dönemindeki dış ticaret rakamlarını değerlendirdi.

YEP hedeflerine dikkati çeken Albayrak, "YEP hedefleri kapsamında ihracatta, sanayide, üretimde ve ekonominin her alanında yeni bir döneme girildi. Ekim ayında 13 günde ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 92,1'e çıkarken altın hariç bu rakam yüzde 101,8. Güçlü bir ekonomi için bu oranları daha da yukarı taşıyacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Albayrak, mesajında yer verdiği infografikte de söz konusu dönemde yapılan ihracat ve ithalat rakamlarını paylaştı. Buna göre, Türkiye 1-13 Ekim'de 6 milyar 909 milyon dolarlık ihracat, 7 milyar 501 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Söz konusu dönemde altın hariç ihracat tutarı 6 milyar 720 milyon doları, ithalat ise 6 milyar 600 milyon doları buldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 100 yorum
Dolar kaç ₺? Her gün her şeye zam. Geçen hafta 40₺ olan 5lt. ayçiçek yağı bugün 55₺. Gelirimiz ise aynı. Gerek dolar bazında gerekse enflasyon karşısında her geçen gün daha geriye gidiyoruz. Benim gerçeğim, benim ekonomim bu.Bunun dışında hiçbir şeye inanmıyorum.
senin gerçeğin hepimizin gerçeği kardeşim Ama anlamakta direnen büyük bir kesim var malesef
ne diyeceğimi şaşırdım bunların palavrasına mi bunlara inanan kitleyemi ne içiyor bunlar acicik bizede icirseler
Yüz yok astar yok...
sen git millet bahçesinde oyna ekonomiyi yönetmek kim sen kim çırpındıkça batıyorsun
Çok güzel ekonomimiz istediğimiz herşeyi alamıyoruz..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler