FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Bilgin'den geçici işçilerle ilgili açıklama! Bugün Meclis'e geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Geçici işçilerle ilgili düzenlemenin bugün Meclis'e geleceğini ifade eden Bakan Bilgin, zorunlu emeklilik şartı ile ilgili olarak da 'Hepsinde kaldıracağız' dedi.

Bakan Bilgin'den geçici işçilerle ilgili açıklama! Bugün Meclis'e geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

thumbs_b_c_5aee4695504d5b7baf550250afbe909f

BUGÜN MECLİS'E GELİYOR

Çalışma hayatına ilişkin bir soru üzerine Bilgin, "Yarın (bugün) geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclis'e sevk edeceğiz." dedi.

"HEPSİNDE KALDIRACAĞIZ"

Bir gazetecinin, "EYT ile ilgili yasal düzenlemede taşerondan kadroya geçenler emeklilik şartını karşılama durumunda zorunlu emekliliğe sevk ediliyordu, bunu kaldırdınız. 4B'lilerin böyle bir talebi vardı." sözleri üzerine Bilgin, "Yetiştirebilirsek o mevzuya bunu da ekleyeceğiz. Zorunlu emeklilik şartını hepsinde kaldıracağız." diye konuştu.

"EŞİT BİR DÜZENLEME İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Buna ilişkin bir sayı olup olmadığı sorusu üzerine Bilgin, "Sayı az, işçiler kadar değil ama sayıya bakarak yapmıyoruz. Niye zorunlu emekli ediyoruz? Bunu kaldıracağız, eşit bir düzenleme için çalışıyoruz." dedi.

Kaynak: AA

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler