Bakan Dönmez'den doğalgaz keşfiyle ilgili önemli açıklama! 'Çalışmalar başladı'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Dönmez, "Uygun bir modelle gaz sahamızı geliştirip üretime hazırlayacağız. Bunun için şu anda mühendislik çalışmaları başlamış durumda. İnşallah hedefimiz 2023 gibi üç yıl içerisinde Cumhuriyetimizin 100. yılında bu gazı kıyımıza getirip sisteme bağlamak" dedi.

Bakan Dönmez'den doğalgaz keşfiyle ilgili önemli açıklama! 'Çalışmalar başladı'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfiyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Dönmez, "Uygun bir modelle bu sahayı geliştirip üretime hazırlayacağız. Bunun için şu anda mühendislik çalışmaları başlamış durumda" dedi.

"İnşallah hedefimiz 2023 gibi üç yıl içerisinde Cumhuriyetimizin 100. yılında bu gazı kıyımıza getirip sisteme bağlamak" diyen Dönmez, şöyle devam etti:

"En yüksek üretim seviyesine çıkmak için belirli bir süreye ihtiyacımız olacak gibi öngörüyoruz ancak 2023'te karada ilk gaz teslimini yapacağız. Toplamda 30-40 kuyu açmayı planlıyoruz. Arkadaşlarımız şu anda bu çalışmayı yapıyor. Allah'ın izniyle çıkartacağız, bir sıkıntı görmüyoruz."

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
2023 2023 İnşallah görmezsiniz
YAPMAYIN İÇERDEKİ DIŞARDAKİ DÜŞMANLARI ÇATLATMAYIN. YEMİN EDİYORUM İÇERDEKİ, MALUM ZİHNİYET HASETİNDEN KAHRAOLUR. BAŞTA REİS OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.
@volcano1144 artık bırakın şu iç dış düşman muhabbetini içeride pkk dışında bir düşman yok dışarıda da senin ülkeni neredeyse 1 yıl öncesine kadar tanıyanda yoktu. Kusura bakma artık şu kafayı değişin ve diyin Çinde hastalık dronlarla kontrol ediliyor. Japonya Robot teknolojisi geliştiriyor, Nano ürünler üretiliyor. Amerikalı şirketlerin yıllık geliri 1 trilyon doları geçti. Geçin bunlar konuşun 1 tirilyon bütçesi olmayan bir devlet var ve sürekli aynı şeyleri zırvalıosunuz kusura bakmayın kimse bizi umursamıyor. bi düşman tutturmuşsunuz siz varken bu ülkede düşmana ihtiyaç yok sorgula biraz.
@volcano1144 akp olmasa dağı taşı heykel yapardık diyorsun yani
@volcano1144 yani bilge adam ismin gibi bilge birisi olsaydın biraz tarih kitaplarını okuyup düşmanlarımızıntanısaydın hatta biraz haberlere bakıp şuan ki yunan ve fransız bae gibi çapsız ülkelerin düşmanlığını görürdün görmüyorsanda senin bayragımızla alıp verwmediğin birşeyler vardır
@bilge_adam_1992 e bu söylediklerini 80 yıldır dışardakilerin sayesinde olmuyor işte daha ne demelerini bekliyorsun.. içerde pkk varmış mış.. seinn o pkknın siyasi ayağıyla yanyana duran muhaleet partini ne yapacaksıjn
@volcano1144 senden iyi düşman mı olur..? başını ellerinin arasına al da düşün nereden nereye geldiğini..haaa !! yemlenme varsa zaten sorun yok..ver gazı gitsin..
bilge ben de onu diyorum işi bilen yapar az bilen yorum yapar hiç bilmeyen çamur atar en üstteki ilk yorumu anlarsın bu gazın petrolün sana bana faydası olmada bile çocuklarımıza olur gelecek nesillere olur
@volcano1144 dokişot ve sanço pançoyu masal sanıyorduk gerçekmiş kendi fikrini savunmayan herkesi düşman görmek kendi halkını kendi yol arkadaşını düşman görmek ancak DONKİŞOT LUKTUR 65 milyarla eksen degişiyoruz diyorlar diyoruzki kardeşim 65 milyar senin örtülü ödenegine ancak yeter diyorlarki vay kafir vay dinsiz vay içimizdeki düşman..? yaw biz düşman falan degiliz sadece sizin kadar antisaf degiliz
her şey 2023 seçimleri.çünkü başka vaadleri kalmadı.18 yılfır şunu bulduk,şunu çıkardık,bunu üreteceğizle geçiştirdiler.bu olayda aynısı.
Dört dörtlük bir hayatımız yok ama bu iktidar batak da ki ülkeyi ele aldı seçim için imf den para almaya gidiyordunz ne çabuk unuttunuz boş yapmayın herkesin siyaseti kendine kime veriyorsan ver
@sedatumut sıkılmadınız mı her şey seçim için diyip her seçimde gömülmekten..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler