FİNANS

Bakan Dönmez duyurdu: Bor katkılı el dezenfektanı seri üretimde

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanımız BOREL seri üretimde. Haftaya raflardaki yerini alacak. Kovid-19 ile mücadelemizde bütün kurumlarımızla milletimizin yanındayız." dedi.

Ankara'da Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) tarafından geliştirilen bor katkılı el dezenfektanında seri üretim başladı. Bakan Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanımız BOREL seri üretimde. Haftaya raflardaki yerini alacak. Kovid-19 ile mücadelemizde bütün kurumlarımızla milletimizin yanındayız. Bugünlerin de hep birlikte üstesinden geleceğiz" açıklamasını yaptı.

Bor katkılı el dezenfektanının 100 CC'lik şişelerde satılacağı ve fiyatının da piyasadakilerin altında olacağı ifade edildi.

CİLT DOSTU DEZENFEKTAN

İçinde alkol, aloe vera, lavanta yağı, çay ağacı yağı ve gliserin bulunan dezenfektan cilt dostu olarak gösteriliyor. Borlu el dezenfektanı, içeriği nedeniyle ellerin fazla kuruyup yıpranmasını önlüyor. Eli nemli bırakıp yumuşaklık hissi veren dezenfektan ayrıca içinde bulunan bor nedeniyle antimikrobiyal özelliği taşıyor. Alkol ve esansiyel yağlar uçtuktan sonra borun elde kaldığı ve mikropları öldürüp yaraları iyileştirdiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen günlerde Bakan Dönmez'in tanıttığı bor katkılı el dezenfektanını kullanmış ve tam not vermişti.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
" Sokağa Çıkma Yasağı bir gün olur iki gün olur bilemedin Üç gün! Sınırlarının tamamını kapsayan bir Sokağa Çıkma Yasağını, Dünyada hiçbir Devlet Haftalarca Uygulayamaz Bu Salgın Devletin Otoritesini Sarsmadan ve Milletin de Sağduyusu ile altedilebilir" Birkaç hafta önce bunu yazmıştık.. Zaten Böyle bir Sokağa Çıkma Yasağını Uygulayabilse; Günde 2000 Vatandaşı Coronadan Ölen ABD Uygulardı.. sağlık olsun nediyelim. Biz uyarmıştık
Dün birbirini çiğneyenler içerisinde ;adamın biri Coca Cola almış, bir diğeri lolipop !!! yazık
bankamatikçi bir troll olduğun o kadar belli ki her siyasi haberin altına yorum yazıyorsun
@gamlibaykus126 sen ne aldıgını degılde bır aydır ıcerıde tutulamn halkın nasıl devlet tarafından dısarı salındıgını sorgula derım
İtalyada 3 hafta oldu sayın yandaş.
baykuş abede zaten senin kafanda.o yüzden insanlar ölüyor.allah senn de bin trlü..
siz kimsiniz biz biz biz
2 gün yasak hiç bir işe yaramaz bankamatikçi.iş olsun diyede yasak olmaz.bu arada sizin bu pc de yazılan metinleri kim hazırlıyor. kutsal dava diye çıktığınız yolda dünyaya görülmemiş şeytani ve iğrenç bir yöntemle siyaset yapıyorsunuz.
Bakalım limon kolonyası,maskeyi hediye eden kişi bunu da hediye edecekmi. Benim paramla bana hediye veren kişiyi tebrik ederim.
@ilhansafa @ilhansafa sizin verdiğiniz para payınız büyük ihtimal tunç taş kaya bronz görsel .utsal eserlerdedir. onların önüne bir çelenkle gidip bir yakarsaydınız şu virüs badiresini musibetini kaldırması için , yaptınız mı onu acaba ?!
İçinde alkol olmasa, tadından yenmez
Geri Dön