Bakan duyurdu! Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı 18 ay sonra hizmete girecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’da inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’ndaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, "Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'nı inşallah 18 ay gibi kısa bir sürede vatandaşımızın hizmetine sunacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan duyurdu! Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı 18 ay sonra hizmete girecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu.

“3 BİNE YAKIN ŞANTİYEMİZDE HUMMALI ŞEKİLDE ÇALIŞMA VAR”

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, “Ülkemizin her noktasına büyük çalışma var. 3 bine yakın şantiyemizde hummalı şekilde çalışma var. Tüm amacımız milletimizin yaşam kalitesini arttırmak için projeler yapmak. Bir tarafta Çanakkale köprüsü bir tarafta hızlı trenler dünyanın en büyük projeleri ülkemizde yapılıyor. Ankara Niğde otoyolunun 170 kilometrelik kısmını açtık. Ayın 19’unda Kuzey Marmara Oto Yolunun 5. Kesimini bitiyoruz. 400 kilometrelik bir aksın İzmit bölgesini tamamen pas geçecek İzmit’in trafiğini rahatlatacak projenin 5. Kısmını trafiğe açacağız. Kuzey Marmara Otoyolu’nun 6. kesimi de 21 Aralık olarak hedefledik” dedi.

thumbs_b_c_3b4585b2ed4bbb34382f732c97b31726

“BAKIRKÖY SAHİLDEN BİNEN VATANDAŞIMIZ KAYAŞEHİR İSTASYONUNA KADAR ULAŞACAK”

İstanbul’da metro alanında önemli yatırımları yaptıklarını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “İçinde bulunduğumuz Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinin metro istasyonunun bulunduğu Metrokent- Kayaşehir hattı da yaptığımız yatırımlardan bir tanesi. 6,5 kilometre uzunluğunda 4 istasyon üzerinde Bu hattın bitimiyle beraber Güngören, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy ve Başakşehir’deki vatandaşlarımızın havalimanına ulaşımı da sağlanmış olacak. Halkalı- Havalimanı hattı tamamlandığında bu bölgedeki yaşayan tüm vatandaşlarımızın hem hastaneye ulaşımı kolaylaşacak hem de havalimanına erişimleri sağlanmış olacak. Bu hat üzerinde aradaki Bakırköy sahil ile Kirazlı arasındaki hat da devam ediyor. Bu hat da bittiğinde Bakırköy Sahilden binen vatandaşımız Kayaşehir istasyonuna kadar ulaşacak” dedi.

“İSTANBUL'UN ALTINI ADETA ÖRÜMCEK AĞI GİBİ ÖRMÜŞ OLUYORUZ”

Pendik Tavşantepe Sabiha Gökçen havalimanı hattındaki çalışmaların yılın sona kadar tamamlanacağını kaydeden Bakan Karaimasiloğlu, “En uzun çalışmalarımızdan bir tanesi olan 37,5 kilometrelik Gayrettepe Kağıthane havalimanı hattında da büyük çalışma var. Araçlarımız gelmeye raylara inmeye başladı. Bir müddet sonra test çalışmalarına başlanacak. Gayrettepe Kağıthane Havalimanı hattımızı 2021 Nisan ayında Kağıthane- Havalimanı arasında, önümüzdeki yıl bu tarihlerde de tamamı tamamlanmış olacak. Halkalı havalimanı hattı da tamamlandığında tamamen metro ağı olacak. İstanbul’un altını adeta örümcek ağı gibi örmüş oluyoruz” diye konuştu.

“YAPMASI GEREKENLER YAPMADI BAKANLIK OLARAK ÜZRİMİZE ALDIK”

Bakan Karaismialoğlu devamla, “Hastanemizin yollarını yapması gerekenler yapmadığı için biliyorsunuz yolları bir ay içerisinde yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Metro hattını da yapması gerekenler yapmadığı için bakanlık olarak üzerimize aldık. 18 ay gibi kısa sürede vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 18 ay bu denli metro hattı için kısa bir süre. İnşallah bu 6,5 kilometrelik hattı İstanbulların hizmetine sunacağız. Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi dünyanın en gelişmiş teknolojileriyle donatılmış hastanelerinden bir tanesi. Metro bağlantısını bakanlığımız olarak yapacağız” dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Yolla asfaltla milleti uyut dolar almış başını gidiyor
bütçe vermeyin sonra yapmadılar deyip biz yapıyoruz deyin zaten sizin döneminizden yarım bırakılan işler pastayı başkası yemesin telaşı bu
istanbul büyükşehir belediyesi mı yapıyor..iyi yatırım..her şey güzel olacak di mi ekrem bey..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler