Bakan duyurdu! Tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yağlı tohumlu bitkiler desteği ve tarımsal sulama elektrik desteği kapsamında üreticilere bugün saat 18.00'den sonra 1 milyar 469 milyon 303 bin lira ödeme yapılacağını bildirdi.

Bakan duyurdu! Tarımsal destek ödemeleri bugün yapılacak

Bakan Pakdemirli, bazı tarımsal destekleme ödemelerinin hesaplara yatırılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yağlı tohumlu bitkiler desteği kapsamında 50 bin 629 üreticiye 1 milyar 434 milyon lira ödeneceğini aktaran Pakdemirli, tarımsal sulama elektrik desteği kapsamında ise 35 milyon 303 bin lirayı üreticilerin hesaplarına yatıracaklarını kaydetti.

Pakdemirli, toplamda ödenecek 1 milyar 469 milyon 303 bin liranın, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre üreticilerin hesabına aktarılacağını belirterek, "Böylece 1 Ocak'tan itibaren ödenen toplam destekleme tutarı 15,2 milyar liraya ulaşarak, 22 milyar liralık tarımsal destekleme bütçesinin yüzde 69,5'lik kısmı ödenmiş olacak." ifadesini kullandı.

Açıklamada yer alan takvime göre, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0-2 olanlara 19 Haziran'da, 4-6 olanlara 26 Haziran'da, 8 olanlara ise 3 Temmuz'da saat 18.00'den sonra ödemeleri yapılacak.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Yapılan desteği takip edin, kendilerine araba alıyorlar, ev alıyorlar.
evet destek güzel ama akşam kahvede okey de bitirirler parayi
kac para aldiklarini zannediyorsunuz ki 1000m2 ye 15 tl destek var 15 tlye bahceyi gubrele arti verdigi mazot destegiyle sur verdigi elektrik destegiyle sula 15 tlye yapin bunlari sonra konusun birseyden anlamiyorsunuz ama burada ahkam kesiyorsunuz ayip yazik ciftci ne halde
BİZİM PANDEMİ PARALARI NERDE !!! 2 AY İDARİ İZİNDEYDİM PERİŞAN OLDUK KİME VERDİNİZ O İBANA YATAN PARALARI,2 AYDIR SÜREÇ DEVAM EDİYOR NE SÜRECİ BU KİME NEYE GÖRE SÜREÇ..EV YOK ARABA YOK ÜZERİME MÜLK YOK TARLA TAPAN YOK 2 ÇOCUKLA PERİŞAN OLDUK SİZ ÖNCE ÜYENİZ OLMAYAN VATANDAŞLARA ÖDEME YAPIN SONRA BUNLARLA GELİRSİNİZ..SINIFTA KALDINIZ BENİM İÇİN İKTİDAR BİTMİŞTİR
Ne alırsa alsınlar sanane bundan versinlerde tek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler