FİNANS

Bakan Elvan duyurdu! 7 milyonun üzerinde kişi başvurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, yapılandırma kapsamında vergi dairelerine 7 milyon 679 bin vatandaşın başvurduğunu, bu kapsamda 110 milyar liralık alacağın yapılandırıldığını açıkladı.

Bakan Elvan duyurdu! 7 milyonun üzerinde kişi başvurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yapılandırma kapsamında vergi dairelerimize 7 milyon 679 bin vatandaşımız başvuruda bulundu. Bu kapsamda 110 milyar liralık alacak yapılandırıldı. Yapılandırılan alacaklara karşılık şu ana kadar 4,1 milyar lira tahsil edildi. 17 Kasım 2020’de başlayıp 1 Şubat 2021’de sona eren yapılandırmaya yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza ve bu süre zarfında büyük emek harcayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" denildi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Bu iyi bir şeymiş gibi bir de söylemiyorlar mı yaa:( Demek ki alacağını tahsil edemeyen bir yapı söz konusu, asıl bunu düzeltmek gerekmez mi???
bunun en az yarısını tahsil edemeyecekler . yeni vergiler de katlanarak üstüne yüklenecek .aha buraya yazdım . işin tam içindeyim . ilk iki taksiti alırlar , bu garanti
bakanın insanlar perişan neyin yapılandırması borçları silin ..millet aç ... korudugumuz katar ve diger yerlerden bu paraları tahsil edin lütfen.. ..saygılar.
Geri Dön