Bakan Pakdemirli: 7 alanda daha destek ödemelerine başlıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çay Budama Tazminatı Desteği’nden Uzman Eller Projesi’ne, zeytin bahçeleri rehabilitasyonundan organik arıcılığa 7 alanda daha üreticiye destek ödemelerinin bugün yapıldığını açıkladı.

Bakan Pakdemirli: 7 alanda daha destek ödemelerine başlıyoruz

Verilecek desteklerin ayrıntılarını açıklayan Bakan Pakdemirli, “Çay Budama Tazminatı Desteği kapsamında 256 milyon 370 bin lira, Hayvan Hastalıkları Tazminatı kapsamında 628 yetiştiriciye 27 milyon 500 bin lira, Geleneksel Zeytin Bahçelerinin Rehabilitasyonu Desteği olarak 422 çiftçiye 1 milyon 500 bin lira, Toprak Analizi Desteği olarak 1 milyon lira, Kırsal Kalkınma Desteği kapsamında 52 projeye 7 milyon 300 bin lira, Uzman Eller Projesi kapsamında 2 projeye 200 bin lira ve Organik Arıcılık Desteği kapsamında da 243 üreticiye 373 bin lira bugün saat 18.00 itibarıyla hesaplara aktarılacak” dedi.

Toplamda 294 milyon 243 bin lira desteği daha üreticilere ödediklerini kaydeden Bakan Pakdemirli, “Üreticilerimiz, çiftçilerimiz bu ülke için üretmeye devam ettikçe bizler de onları desteklemeye devam edeceğiz. Bütün üreticilerimiz için hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Bide beğenmezler bu devleti. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyemediğimiz sürece hep olduğumuz yerde sayarız. Doğruya yanlış diyen hain insanlar var içimizde. Dürüst olmak bedava hatırlatmak gerek bazılarına.
o taraflarda kaçak elektrik kullanımı yüzde 80 . ve elektrik özelleştirilmiş bunun devletle alakası yok .
menfaat böyle bişey kesin kamuda biyere yerlestirirler
Mardinde elektrik borcu olan olmaya herkesin elektriğini kesiyorlar. çiftçi ürün ekemiyor su yok diye. Bide orda burda çiftçilerimize şunu yaptık bunu yaptık diyorlar. sen ilk önce çiftçine elektrik ver parasını kazanır onlar.
hayırdır size elektrik paralı mı oldu...
neden bugün ?? çünkü çiftçinin çoğu parasını bankadan elden çekiyor.. böylelikle paralar pazartesiye kalıyor. bankalar da 3 günlük faizden para kazanıyor . Çiftçinin hakkı size helal değildir bunu çok iyi bilsinler..
Bu vesileyle devlet 3 gün parayı işlet benden benden masraf parası alma diye belki anlaşıyor banka ile! Bedava para buldunuz niye 3 gün sonra derdine düştünüz! Senin gibilerin derdi feraha ermek değil ben kötüysem herkez kötü olsun. Verilen parayı hakettinizde halkınızın helâli eksik kaldı zaten....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler