Bakan Pakdemirli çiftçiler için destek ödemesinin başladığını duyurdu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, organik-organomineral gübre desteğine ilişkin, "57 ilde 18 bin 892 çiftçimize 14 milyon 481 bin liralık destek ödemelerine 15 Mayıs Cuma günü başladık" dedi.

Bakan Pakdemirli çiftçiler için destek ödemesinin başladığını duyurdu

Bakan Pakdemirli, 2019 yılı organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilere uygulanacak desteklere ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Bakan Pakdemirli açıklamasında, "Ülkemiz topraklarının organik madde kapsamının yükseltilmesi, kimyevi gübre kullanım etkinliğinin artırılması ve topraklarımızın ihtiyacı olan bitki besin maddelerinin ülkesel kaynaklardan karşılanması amacıyla ilk defa 2019 yılında uygulamaya başladığımız normal gübre desteğine ilave olarak organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilerimize dekara 10 TL destekleme ödenmeye başlanmıştır. Bu çerçevede başvuru, icmal, askı ve kontrolleri tamamlanan 57 ilde 18 bin 892 çiftçimize 14 milyon 481 bin liralık destek ödemelerine 15 Mayıs Cuma günü başladık. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun" ifadesine yer verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
2 nisanda tukedici destek krrdiaine basvurdum hala degerlendirmwde ayiptir 45 gun oldu ayip
yalanın batsın
cuma günü başladık diyor, bitirdik demiyor! Neye istinaden yalan olduğuna kanaat getirdin acaba. Sırf muhalefet olma peşindesiniz...
cogu lazlara gidecek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler