FİNANS

Bakan Pekcan: Gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik Mart ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine dün itibarıyla başladık. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bakan Pekcan: Gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlara verilen gelir kaybı ve kira desteği ödemelerinin yapıldığını açıkladı. Bakan Pekcan "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik Mart ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine dün itibarıyla başladık. Hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Çok komik ya bu hükümet diyecek söz bulamıyorum 80 Milyon da hakikaten yardım yapıyorlar sanıyor. Bu esnafın geçen sene ki gelirin % de bilmem kaç oranında yardım yapıyorlar. Zaten yeme içme sektörü fatura kesen yüksek cirolu yerler olmadığı için çok düşük bir ücretten yararlanıyorlar. Çoğu yer zaten yararlanamıyor bile. Yardım yapıyorsan her sektöre yap kardeşim mesela ÖTV yi kaldır kdv yi her sektöre %1 yap gelir vergisini düşür damga vergisini kaldır. Hani dünya lideriyiz ya yaparsınız. En başta köprü geçiş ücretini kaldır
biz kafeciyiz ama yararlanamıyoruz!!! kriterlerimiz uymuyormuş:(
uzatılmasını istiyoruz 2 ay yöneticiler duyun sesimizi
Geri Dön