Bakan Selçuk açıkladı: Kamuda istihdam edeceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 805 gencin kamuda istihdam edileceğini duyurdu.

Bakan Selçuk açıkladı: Kamuda istihdam edeceğiz

Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 14 Eylül’de başlayacağını bildiren Selçuk, söz konusu işlemlerin 21 Eylül’e kadar devam edeceğini ifade etti. Bugüne kadar bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda yetişen 53 bin 659 gencin atamasının yapılmış olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, "Gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için bakanlık olarak tüm imkanları seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekliyoruz. Devlet korumasında büyüyen çocuklarımızın iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızın kamuda istihdam edilmenin bilinciyle çok çalışacaklarına güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzu bugün itibariyle bakanlığın internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr) yayınlanacak ve tercihler www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Benide devlet korumasına alın lütfen ünv mezunuyum iş bulamıyorum
İNSANLAR EMEKLİ OLSA DEDİĞİNİZ OLACAK.ANCAK; EMEKLİLİĞİ GELEN NE YAZIK Kİ OLAMIYOR.NİYE? OLAMIYOR ÇÜNKÜ MAAŞI YARI YARIYA DÜŞÜYOR.İŞÇİLER 5.000 TL EMEKLİ MAAŞI ALIRKEN MEMUR EMEKLİSİ 1.85O TL İLE 2.300 TL ARASINDA ALIYOR.DOLAYISIYLA BU ŞARTLAR DA KİM EMEKLİ OLUR Kİ? BU DÜZENLENSE.3.600 TÜM MEMURLARA VERİLSE İNANIN KADRO AÇMAYA GEREK KALMAYACAK.İYİ BİR EMEKLİ MAAŞI OLSA HİÇ BİR MEMUR ÇALIŞMAZ, EMEKLİ OLUR.ALIN SİZE İSTİHDAM.
1850 lira maas alan memur emekisine bir tane örnek verirmisin.En dusuk memur maasi 2770 lira o da hizmetli
sen iscibin ailesinden uzakta yatili gorevlerde calistigindan memurun masa basi gorev yaparken iscinin cani pahasina calistigini biliyormusub ki aldigi maaşa burda laf soyluyorsun
İnsanların, erkenden emekli olmalarını doğru bulmuyorum. Gerek genç kalmak, gerek hayata bağlı kalmak, gerekse dengelerin sağlanması için 65, 70'li yaşlardan önce emekli olunmamalı diye düşünüyorum. Bunda, yaşama bağlı kalmak da önemli faktör. İnsanların, bir köşede kalmaması ve aktivitelerine devam etmesi, hayat dolu olması gerekiyor. Kaldı ki, modern zamanda, zaten sağlam bir eğitim için bile 18-22 yaşlarını değil, 30, 35 yaşına kadar süreyi gözden çıkarmak gerekiyor. Ömrün bu kadarı okula giderken erkenden emekli olmanın mantıklı bir tarafı yok gibi görünüyor.
@musti61albayrak Toplumsal tabakalaşma ve reel gerçeklikler ortak bir şekilde dikkate alınıp düşünülebilir ki, işçi statüsünde yer alan birçok pozisyonda sigorta bile yapılmaz. Kaldı ki, 5 bin TL emekli maaşı nasıl olacak? İşçi, ancak, serbest işler yapar ve rakiplerine göre daha tercih edilen bir kimse olur ise bir memurdan daha fazla kazanabilir. O da, her pozisyonda değil, serbest işlerde. Söylediğiniz rakamlar ne kadar gerçekle bağdaşıyor? Ne kadar mantıklı sizce?
@musti61albayrak baris devlette hangi işçi canı pahasına çalışıyor ben yıllardır göremedimde? en son ölçülmesi gereken bir dereye toporaflar girmemişti elimde metreyle ben ölçtüm üstüne hastalık kaptım dava açacaktım senin ne işin var dediler orda bu hastalıklara karşı aşıyı olan işçi arkadaşlarmış! yani senin anlayacağın arkadaşların maaşları amirlerinden üst olunca kimseyi tınlamadılar bile. taşeron iken çalışan temizlikçileri kadroya aldığımızda adamları çalıştıramadık bile üstüne temizlikçinin emrine işkurdan geçici personel getirtmiştik :) canı pahasına çalışıyorsunuz ya.
hani devlet kuculecekti. onlarca ozellestirme yaptik peki hangi kurumda ne is yapacak bu insanlar. kamu kuruluslari iyice arpalik oldular. ozel sektore kanalize edin ve verimli verimli calissinlar.
@karaman_m_1959 O zaman nasıl oy devşirecek akp??? bunlar sanki sıradan vatandaşmı olacak. Onlar yandaş oy potansiyeli olan yatırımlar.
bos laf o kadar yorum var bitanesi demiyor ki OKULLAR AÇILACAK OKUL HADENESI LAZIM ONLAR ICIN ISCI ALINACAK diyemiyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler