Bakan Selçuk duyurdu! Destek miktarı artırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl aylık 200 Avrodan 300 Avroya çıkarıldığını açıkladı.

Bakan Selçuk duyurdu! Destek miktarı artırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Avrupa Birliği ile ortaklaşa finanse edilerek, Sosyal Güvenlik Kurumunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de hayata geçirilen ‘Eğitimli Çocuk Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ ile ayrıca özel gereksinimli çocuğu olan annelerin 50 euro artırımlı 300 euro ödeme alarak destekleneceğini bildirdi.

Söz konusu projeye ilişkin detayları paylaşan Bakan Selçuk, “’Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır’ sloganıyla 2019 yılında başlayan projeden halen 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan annelerimiz yararlanabilmektedir. Projeden yararlanmak isteyen annelerimiz internet üzerinden başvuru yapabilirler” ifadelerini kullandı.

Projenin amacının kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek olduğunu belirten Bakan Selçuk, bakanlık olarak aile birliğini korumayı ve güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Bahse konu projeye başvuruların devam ettiğini kaydeden Bakan Selçuk, desteklerin önümüzdeki yıllarda kademeli artırılarak 2021 yılında 325 euro, 2022 yılı için de 350 euro olacağının mesajını verdi.

Söz konusu projeye “www.sgkegitimlibakici.org” veya “www.sgk.gov.tr” internet adreslerinden e-Devlet şifresiyle başvuru yapılabiliyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
bu fakirlere ne gibi fayda sağladı pardon zengine fayda sagladı haklısınız
Destek istemeyene kalkıp veriyorsunuz açım diyenede Bi zırnık vermiyorsunuz nasıl birşey siniz böyle insanlık olmaz... EYT....
iyide biz bunu düşünüp bakanın önüne getirenlere sunu soruyorum yerli yerli diye bağırıyorsunuz euro diyorsunuz ve acı olanida 12 milyon emeklinin buyuk bölümü nerdeyse 100 tl gibi zam alıyor isinize gelen kesime %50 zam ve euro bunu iyi is yapmis gibi öneren bana gore beceriksiz ve realiteyi hala goremeyen kişiler hayret ediyorum onu alamayan emekli kac kisi baksın belki kendine gelir sonrada emekli calismaya devam onun çocukları is bulmada sıkıntı once bunları düşünün de emekli aradan çekilip arkadakilere yer açılsın aklı olanlarla dalga geçmeyin biraz vicdan komik olmayın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler