Bakan Selçuk duyurdu! Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün başladığını açıkladı.

Bakan Selçuk duyurdu! Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

Bakan Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, mayıs ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başladığını belirtti. Koronavirüsle mücadele sürecinde ödemelerin banka hesapları üzerinden yapıldığını anımsatan Selçuk, sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapıldığını belirtti.

'ÖDEMELER 8-10 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK'

Bakan Selçuk, "15 Mart 2020 tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için nakdi ücret desteği ödemeleri bugün yapılmaya başlanıyor. Yoğunluğu önlemek amacıyla aldığımız tedbirler doğrultusunda; işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerinin ise T.C. kimlik numaralarının son hanesi; 0, 2 ve 4 olanlara 9 Haziran'da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Haziran'da ödemelerini gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
bizim 3 faz ödeneği noldu süreç daha devam ediyor 21.04.2020 başvuru tarihi
akp li degilsen alamazsin kardes.
Anlamadığım kimlere veriyorsunuz ben maskülen emekliyim maaşım 1500 kiracının 2 öğrencim var oğlum 19 yaşında okuyor ne bana çıķıyor be oğluma kimlere veriyorsunuz.
inanmayin bunlara. kendileri gibi yandaşlara dagıtıyorlar.
Eski adıyla torpil olan yeni adıyla modern referans oldu. Süreçte çalışan ama iş yeri kapalı olan personele 1170 TL ödeyip. Millete başvurun para 2 milyon aileye para yatıracaz deyip iyi uyuttunuz. Covid-19 sürecinde aç olan daha aç kaldı ama kafa hala eski kafa kelemelerle uyutuluyor bu millet. Camileri kapatıp kendileri dolu dolu namaz kıldı ali erbaş robotmuydu o hasta olmuyor da millet hasta oluyor. İlginç
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler