Bakan Selçuk duyurdu! Sosyal yardım ödemeleri yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Selçuk, ağustos ayı sosyal yardım desteği ödemelerinin 24 Ağustos’ta başlayacağını açıkladı.

Bakan Selçuk duyurdu! Sosyal yardım ödemeleri yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ağustos ayı sosyal yardım desteği ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Selçuk, muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara, kronik rahatsızlığı olanlara, öksüz ve yetimlere yönelik sosyal yardım ödemelerinin 24 Ağustos itibarıyla başlayacağını bildirdi.

5 nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 157 bin ihtiyaç sahibine toplam 90,1 milyon lira ödeme yapılacağını belirten Selçuk, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine aylık 400 lira olmak üzere iki aylık periyotlarla 800 lira destek verdiklerini, 24 bin ailenin hesabına 16,9 milyon yatıracaklarını ifade etti.

ASKER ÇOCUKLARINA 284 BİN LİRA DESTEK

Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarını yüzde 50 artırarak 100 liradan 150 liraya çıkardıklarını kaydeden Bakan Selçuk, "2 aylık periyotlarla 300 lira düzenli nakdi yardım yapıyoruz. Bu kapsamda bu ay bin 200 ihtiyaç sahibine 284 bin lira ödeme yapacağız." bilgisini verdi.

Bakan Selçuk, eşi vefat eden yardıma muhtaç kadınların da yanında olduklarını belirterek, "89 bin ihtiyaç sahibi kadınımıza toplam 57,8 milyon lira ile destek sağlayacağız." ifadesini kullandı.

ÖKSÜZ VE YETİMLER İÇİN 11,6 MİLYON LİRA ÖDEME

Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar için aylık 150 lira destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Selçuk, 39 bin kişinin hesabına toplam 11,6 milyon lira yatıracaklarını bildirdi.

Kronik hastalığı olan 2 bini aşkın ihtiyaç sahibine 3,3 milyon lira destekte bulunacaklarını ifade eden Bakan Selçuk, Kronik Hastalık Yardım ödemelerinin 25 Ağustos itibarıyla, diğer ödemelerin de 24-28 Ağustos'ta gerçekleştirileceğini belirtti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
pandemi desteğine 24 nisanda başvurmuştum hala süreç devam ediyo yazıyo evi arabası yüksek maaşı olan onca kişi almış öğrenci olup kyk kredisi alan bana 1000 tl çıkmadı helal olsun bakanım cidden adalet partisisiniz
@yasar_onal_1991 aynen öyle ferrarisi olan aldı lafa gelınce herkeze verdiler ama sadece kendı yandaslarıan verdıler ve evet haklısın işin bası olarak ilk suclu onlar ama öburununde ondan asagıya kalır yanı yok cunku oburununde oldugu bölgelerde intikam nitelıgınde onlarda sadece kendı yandaslarına verdı ve vermeye devam edıyor yanı al bırını vur ötekıne bırbırlerınden farkı yok
kardeş AKp üyesi olmadığın icin alamamışsın.
Sıra gelmez inan buna
bu yardımlar neye göre dağıtılıyor kardeşim..benim fotoğrafçı dükkanım vardı.pandemide aylık 4 bin tl giderim olduğu halde bir ayda toplam hasılatım sadece bin tl idi..4 ayda ortalama 25 bin tl zarar ettim.. bırakın dükkan giderini evimin ekmek ihtiyacını bile sağolsun mini market vardıda tanıdık ondan aldım..onca başvuru yapmama rağmen bin tl yardım çıkmadı..işçiler zaten hem tatil yapıp hemde devletten maaşlarını aldılar..bazı işyeri bile maaşının üstünü tamamlayıp verenler oldu..buna şahidim..fakat küçük esnafa başının çaresine bak der gibi bıraktılar..şimdide borçlarıma faiz geliyor..
aylık 4 bin tl gideri olan bi işyerin var ne mutlu sana. Bu zamana kadar dünyanın parasını kazanmışsindir onları dengeli harcasaydin. Sen ayağını yorgana göre uzatma sonra gel devlete ağla. 4 bin gideri olan bi isyerinin minimum kâr marjı 10 bin TL dır.
@bulut_han çok boş konuşuyorsun gereksiz yorum yaparak ortalama kasma
akpli aileler alıyor
bu bakan anca boşbakanlık görevi yapiyor.
@elincmustafa2010 bir arkadaşım var chp oy vermişti. aile sosyal yardım destek var zaten. lütfen böyle iftira atmayın yalan söylemek haram olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler