Bakan Selçuk'tan SGK-TEB ilaç alım protokolü ile ilgili açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, SGK-TEB ilaç alım protokolü ile ilgili "1 Ekim 2020'de yürürlüğe girecek ve 4 yıl süreyle geçerli olacak." diye konuştu.

Bakan Selçuk'tan SGK-TEB ilaç alım protokolü ile ilgili açıklama

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK-TEB ilaç alım protokolünün 1 Ekim 2020'de yürürlüğe gireceğini ve 4 yıl süreyle geçerli olacağını bildirdi. Bakan Selçuk, "(SGK-TEB ilaç alım protokolü) Eczanelere yıllık 235 milyon liraya ulaşan bir iyileştirme sağladık." dedi.

Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle:

2000’li yıllarda bedeli ödenen ilaç sayısı 3.986 iken, bugün iki kattan daha fazla artarak toplam 8.748 ilaç geri ödeme listemizde. Bugün, sözleşmeli olduğumuz toplam 26.586 eczane aracılığıyla vatandaşımıza hizmet sunmaktayız. Aylık olarak, ortalama 30 milyonun üzerinde reçeteye işlem yapmaktayız. Yeni protokol 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğe girecek ve 4 yıl süreyle geçerli olacak. Yeni protokolümüzde baremler, iskonto oranları ve reçete başına hizmet bedelleri yeniden belirlendi. İşte bu düzenlemeler sonucunda eczanelere, yıllık 235 Milyon Lira’ya ulaşmasını beklediğimiz bir iyileştirme sağladık. Protokolümüzde 76 ana madde, 110 alt madde olmak üzere toplamda 186 madde var.

RAPOR SÜRELERİ UZATILDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) yapılan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerini iki katına çıkarttık. Yine yoğun bakımdaki Covid-19 hastalarının tedavisinde kullanılan ilaçları geri ödeme listemize aldık. Vatandaşımızın sağlık hizmetlerine erişiminde bir kesinti olmaması için çeşitli tedbirleri hızla devreye aldık. Kronik hastalarımızın 1 Ocak ve sonrasında süresi dolan sağlık raporları ve reçetelerinin geçerlilik sürelerini uzattık." dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bunu kim bakan yapmış ya :D
Abi pandemi diye madur oldum yemin olsun iki kez baş vurdum ilkine yanlış dediler ikincisine dogru başvurdum gram yardım etmediler bana madur oldum hala madurum bu destekleri neye kime veriyorsunuz siz Allah aşkına söyleyin ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler