Bakan Varank: Son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Kovid-19 tedbirlerine uyulması ve salgının azalmasıyla son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz." dedi.

Bakan Varank: Son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İmalat Sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi'nin mayısta dip seviyeden döndüğünü belirterek, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyulması ve salgının azalmasıyla son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Varank, Twitter hesabından, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi'nin (PMI) mayısta bir önceki aya göre 7,5 puan artarak 40,9'a yükselmesine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Endeksin mayısta dip seviyeden döndüğüne işaret eden Varank, "Düşüşün hız kesmesi, sektörel toparlanma ve beklentilerin iyileşmesi, üretim için oldukça sevindirici. Kovid-19 tedbirlerine uyulması ve salgının azalmasıyla son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
yav he he
normal vatandaşın toparlanmayacağı kesin . peki hangi kesim toparlanacak sayın bakanım. yıllardır toparlanmayı bırak dağıla dağıla elde avuçta bişe kalmadı tükeniyoruz hep. markete gir çık temel gıda ihtiyacı en az 400 TL olmuş. neyin düzelmesi bu ? kiralar desen Suriyeli Ler sayesinde bir arttı leş gibi evler en az 1400 TL den başlıyor. siz vatandaşınızın kötülüğü için elinizinden geleni yapıyorsunuz. ama sizin keyfiniz yerinde tabi bal tutan parmağını yalıyor. Mercedes mybackler altınızda. yan dan gelenlerle hayatınızdan pek memnunsunuz tabi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler