Bakan Varank'tan Türkiye'nin Otomobili paylaşımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketinin Farasis ile birlikte Türkiye'de üretileceğini belirterek, "Böylece, batarya teknolojilerinde ülkemizde yeni kabiliyetler oluşacak, dışa bağımlılık azalacak ve mobilite ekosistemi hızla gelişecek." ifadelerini kullandı.

 Bakan Varank'tan Türkiye'nin Otomobili paylaşımı

Bakan Varank, Twitter hesabından, Türkiye'nin Otomobili'nin temel bileşenlerinden biri olan bataryanın üretimi için dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis'in seçilmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Atılan adımın önemine dikkati çeken Varank, "Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketi, Farasis ile birlikte Türkiye'de üretilecek. Böylece, batarya teknolojilerinde ülkemizde yeni kabiliyetler oluşacak, dışa bağımlılık azalacak ve mobilite ekosistemi hızla gelişecek. Hayırlı olsun." değerlendirmesini yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Değil yerli otomobil yerli uzay aracı yapsanız bu millet size gereken cevabı sandıkta verecek artık hiç bir inandırıcılığını kalmadı hele senin gibi işletme mezünu birini sözüm ona teknoloji bakanı yaptıysalar daha artık söylenecek söz kalmadı Allah a yemin ederim 19 yıldır AKP ye oy veriyorduk Allah a yemin ederim ki bundan sonra size günahımı bile vermem çünkü siz hak yolundan ayrıldınız yalan dolan haksızlık adaletsizlik her türlü rezalet mevcut sizde size oy vermek büyük vebaldir
bi satışa çıkaramadınız çıksada piyasa düşşe biraz
bence en az 500000 tl parası olan alır
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler