Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri öne çekildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 29 Haziran’dan itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri öne çekildi

Selçuk, yazılı açıklamasında, haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerine yönelik bilgi verdi.

"Kovid-19 tedbirleri kapsamında 5 Temmuz'da yapılması gereken haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Ödemeleri, 29 Haziran'dan itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız." ifadelerini kullanan Selçuk, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ödemelerin PTT üzerinden yapılacağı bilgisini verdi.

Bakan Selçuk, "T.C. kimlik numaralarının son hanesi; 0 olanlara 29 Haziran'da, 2 olanlara 30 Haziran'da, 4 olanlara 1 Temmuz'da, 6 olanlara 2 Temmuz'da, 8 olanlara ise 3 Temmuz'da ödemeler yapılacak." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
ALLAH RAZI OLMASIN SİZLERDEN 3 AY BOYUNCA ASĞARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYORUZ KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ERKEN YATSA NE OLUR YATMASA NE OLUR ALLAH’INIZI SEVERSENİZ.! MEMLEKETDE PARA KALMADI BUNUNDA FATURASINI VATANDAŞA KESTİNİZ. ZATEN VATANDAŞA YAZILAN CEZA VERDİĞİNİZDEN DAHA ÇOK
sızı Allah bildiği gibi yapsın zenginlere para verin ancak
ESNAF BİTMİŞ İŞVEREN NE YAPACAĞINI ŞAŞIRMIŞ DURUMDA MİLLETİN SADECE TEK DERDİ EVİNE ÇOCUKLARINA GÜNLÜK YEMEK PARASINI ÇIKARABİLMEK...ETRAFIMDA KİMSE NE YARDIM ALDI NEDR BAŞVURUSU ONAYLANDI...ALLAH MUHAMMED AŞKINA EPERKİ VİCADANINIZ VARSA BU MİLLETİN SESİNİ DUYUN ARTIK UÇURUMA GİDİYOR HERKES ....ÇIKMAZA GİREN ÇAREYİ ÖLÜMDE İNTİHARDA GÖRÜYOR...BİLDİĞİM ÇOK ŞEY VAR AMA ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN...DEVLETİN KASASI BOŞ TAM TAKIR KURU BAKIR ANCAK GÖTÜREN GÖTÜRDÜ PARAYI...NAKİT AKIŞI OLAN HER İŞ NR YAZIKKİ BRLİRLİ KİŞİLERE BAĞLANMIŞ VE ORAYA GİDİYOR...GERİYE KALAN BİZLERE ALLAH YARDIM ETSİN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler