BDDK'dan kritik hamle! Kredi kartı taksit sayıları düşürüldü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi vade sınırları ve kredi kartı taksit sınırlarında bazı değişikliklerde bulundu. BDDK, basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda kredi kartlarında taksitlendirme süresini 8 aydan 6 aya indirdi. Fiyatı 3 bin 500 TL'ye kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında kredi kartlarında taksitlendirme süresi 6 aydan 4 aya çekildi. BDDK, taşıt teminatlı kredilerde vade sınırının 48 aydan 36 aya indirilmesine karar verdi.

BDDK'dan kritik hamle! Kredi kartı taksit sayıları düşürüldü

BDDK, kredi vade sınırları ve kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinde değişiklik yapıldığını duyurdu.

Buna göre basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda kredi kartlarında taksitlendirme süresi 8 aydan 6 aya indirildi.

Kredi kartlarında taksitlendirme süresi fiyatı 3 bin 500 liraya kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında 6 aydan 4 aya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında da 18 aydan 12 aya düşürüldü.

Öte yandan taşıt kredilerinde de vade sınırlarında değişiklik yapıldı.

Buna göre nihai fatura değeri 300 bin liranın üzerinde olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde vade sınırı 48 aydan 36 aya indirildi.

Nihai fatura değeri 750 bin liranın üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde vade sınırı 48 aydan 24 aya çekilirken, taşıt teminatlı kredilerde vade sınırı 48 aydan 36 aya düşürüldü.

Duyuruda, bilgisayar ve tabletin elektronik eşya kategorisine dahil olmadığı ifade edildi.

AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 66 yorum
millet zaten nakit para ile alışveriş yapamıyor. karttanda taksit ile bişeler almaya çalışıyor. Şimdi diyorlar ki vatandaşa kredi kartını yerine git faiziyle kredi çek taksit taksit öde. Faiz yükünü vatandaşa yüklediler sanki herşeyin fiyatı sabitmiş gibi. Vatandaşın üzerine üzerine geliyor zamlar vergiler cezalar faizler borçlar. Etkiye tepki doğada esastır. Sandıkta tepkiyi milli irade gösterecek...
Destekleye,destekleye bu durumu millet istedi. Oy vermeyenlere yazık oldu Birileri yüzünden onlarda yandı
bunlar herkesi kendileri gibi zengin sanıyor.ayiptir artık.millet keyfine taksit yapmıyor
sence gosterecek mi ustad yine aynisi olacak akillilar varken millet in sirti yerden kalkmaz
@oltaciorhan tabiiki öyle işleri güçleri millete eziyet etmek
Ödeyecek durumu olanlar için fark etmez. Onlar her türlü öder. Ödeyemeyenler için de fark etmez. Onlar da zaten ödeyemez. Aş yok, iş yok, ama her şey yolunda. Olsun "padişahım çok yaşa".
@bertaraf_f aynen öyle kendileri gibi sanıyorlar bizleride
vatandaş ne yapacak inada el atıldı taksit neye yapılacak millet vergi yatırma döneminde böyle bir karar olurmu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler