BDDK'dan taksit sayısı kararı: 12 aydan 18 aya çıkartıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) yurt içi turizm harcamalarında kredi kartı taksitlerini 12 aydan 18 aya çıkardı.

BDDK'dan taksit sayısı kararı: 12 aydan 18 aya çıkartıldı

BDDK'dan yapılan konuyla ilgili açıklamada şöyle denildi:

"Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09/06/2020 tarihli ve 9053 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Siz hâlâ ruyalardasınız. Millet evine ekmek goturemiyor, 2TL ekmek almak icin bile kredi karti kullanan milyonlarin olduğu ulkede siz tatilden bahsediyorsunuz. Kredi kartları olmasa insanlar evine ekmek alamayacak durumda. Batık krediler ve kredi kartlarindan piyasa dolmus. Insanlar işsiz sizler hâlâ yandaş şirketleri, muteahitleri kurtarmanın peşindesiniz. Sizler saraylarda Lale Devri yaşamaya devam edin. Artık din istismarliği, Ayasofya karın doyurmuyor. 18 yıldır Lafontenden masallar anlatiyorsunuz. Denizde bitti kumda bitti.
sağol kardeşim birileri kral çıplak diyecek elbet. Güneş balçık la sıvanmaz.
adamın derdi sen degilsin OTELci
milleti borca koyacaklar...paran varsa tatil yap borcla tatil olmaz zaten yoksa günü geldimide olmaz
AB IZIN PARASI VERIR . BIZIMKILER UZUN VADELI KREDI VERIYOR . AFERIN DAMAT
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Diğer Haberler