BDDK'dan, zaman aşımına uğrayan hesapların hak sahiplerine kolaylık! 3 ay uzatıldı

10 yıldır işlem görmeyen hesaplar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilmeden önce başvuru yapmak için tanınan son tarih 3 ay uzatıldı.

BDDK'dan, zaman aşımına uğrayan hesapların hak sahiplerine kolaylık! 3 ay uzatıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), zaman aşımına uğrayan hesapların hak sahiplerine yeni tip koronavirüs süreci nedeniyle kolaylık sağladı.

BDDK'nın Resmi Gazetede bugün yayımlanan kararı ile 10 yıldır işlem görmeyen hesaplar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmeden önce başvuru yapmak için tanınan son tarih 3 ay uzatıldı.

2009 yılından itibaren hareket görmeyen, zaman aşımına uğramış olan hesaplara ilişkin olarak yayınlanan listelerde ismi bulunan hesap ya da hak sahipleri için son başvuru tarihi 15 Haziran'dan 15 Eylül'e ertelendi.

Bu süre sonunda hesap sahipleri veya mirasçıları tarafından aranmayan tutarlar ise 30 Eylül'e kadar TMSF'ye devredilebilecek.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
milletin borcu olunca arıyorsunuz parası oluncada arasanıza isinize gelmiyor tabi
ozaman on yılı geçmiş borçlarıda TMSF ödesin
benim bi bankada borcum var bi gün geçsin mesaj üstüne mesaj telefon üstüne telefon ama param kalsın 10 yıl için bide tmsf ye devredilsin devlet dolandırıcı arkadaş millet neden olmasın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler