Benzin ve motorine zam geldi

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 16, motorinin litre fiyatına 23 kuruş zam geldi.

Benzin ve motorine zam geldi

AA muhabirinin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından aldığı bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,75 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,91 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul'da 6,70 liradan 6,86 liraya, İzmir'de 6,77 liradan 6,93 liraya yükselecek.

Ankara'da ortalama 5,96 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,19 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,91 liradan 6,14 liraya, İzmir'de 5,99 liradan 6,22 liraya yükselecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.
Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
maaşımı motorin ve benzin olarak almadığım için sıkıntı yok.
Avrupa da diesel benzin vb fiyatlar düşüyor bizim ülke de fiyat artiyor. Almanyada disel : 0.95 cent ALLMANYA BIZI KISKANMAKTA HAKLI YANI BU KADAR VERGIDEN PARA KAZANAMIYOR KI :D
Veriyorum MEHTERİ
sorun yok. her ay 50 liralık mazot alıyorum. fiyatı beni ilgilendirmez. ayrıca dolarda almıyorum isterse 50 lira olsun. biz almazsak Amerika kime satacak doları;)))))))diyordu ahaber.
yarin 5 kuruş indirim gelir haftaya 25 kuruş zam gelir yersen
hep yemedik mi. yine yiyeceğiz afiyet olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler