Benzin ve motorine zam

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 11 kuruş, motorinin litre fiyatına 10 kuruş zam geldi.

Benzin ve motorine zam

AA muhabirinin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından aldığı bilgiye göre, Ankara'da ortalama 6,23 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,34 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,17 liradan 6,28 liraya, İzmir'de 6,25 liradan 6,36 liraya yükselecek.

Ankara'da ortalama 5,77 liradan satılan motorinin litre fiyatı da 5,87 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,72 liradan 5,82 liraya, İzmir'de 5,82 liradan 5,92 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
ülkenin anası ağladı ya 1 kuruş indir 10 kuruş itele helal olsun vallaha padişahım çok yaşasın ;))
Kırılgan ekonomilerde yani üretimi olmayan tüm geliri vergi ve cezalar olan ülkelerde bu indi bindi işleri normal sayılır.Hani şu laf söylediğiniz Kemal Derviş Türkiyeyi iflastan kurtaran adam onu çok arayacağız.
BİR GÜN ÖNCE İNDİR BİR GÜN SONRA BINDIR.10 TL YAPIN SİZDE KURTULUN BIZDE.YETERRRRRRRR.....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler