FİNANS

Benzinde 32 kuruşluk indirim

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 32 kuruş indirime gidilecek.

 Benzinde 32 kuruşluk indirim

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 7,03 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,71 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,97 liradan 6,65 liraya, İzmir'de 7,05 liradan 6,73 liraya inecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Benzin ile dizel aynı olsun yaw zaten benzinli araç fazla yiyor bide dizwldwn daha pahalı.
Dizel Benzinin yarı parası olmalı. Benzinli araçlar çok ucuz, bakımı da ucuz. Dizel pahalı, bari mazot yarı yarıya olmalı
Dizel araç kullan o zaman. Daha tasarruflu olsun diye millet fazladan para vermiş de almış dizel aracını.
@ant_romantik Benzinli aracın da alışı ucuz, arızaları daha kolay tamir oluyor. Pahalı geliyorsa LPG taktırıverirsin, dizel sahiplerinin öyle bir şansı da yok. Ucuz mazot var ama iyisi olmazsa motora zarar veriyor. Esas dizel sahipleri mağdur, çok eskiden yarı fiyata satılırdı.
amerikalılar bu kadar çok benzin tüketmese olabilir, neticede ham petrolün dizelini avrupaya bırakıp benzinini onlar alıyor
@ant_romantik doğayı daha çok kirletsin diye.
dolar duser zam gelir dolar cikar indirim. 2gun sonra bindirime gecerler
bugün ikinci indirim valla şaşırıyorum helal olsun inşallah çıkmaz
Geri Dön