Benzine 15 kuruş indirim geldi

Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 15 kuruş indirime gidilecek.

Benzine 15 kuruş indirim geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından alınan bilgiye göre, indirim benzinin pompa fiyatına ortalama 15 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, başkent Ankara'da ortalama 6,90 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,75 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,85 liradan 6,70 liraya, İzmir'de 6,92 liradan 6,77 liraya inecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
İnsanların aklı ile oynuyorlar,indir kaldır indir kaldır.. Dünyada bu kadar dalga geçilen başka millet varmı acaba.
bindirimin habercisi
brent petrol varili yaklaşık 4 dolar düştü bişeyden haberimiz yok hemen sallıyoruz
elektriğe yüzde 6 ya yakın zam gelmiş benzinde 15 kuruş inmiş..kadar gündemde tutulmadı...yarın yirmibeşkuruş arttırırlar..hepsi algı oluşturma...bakın düştüğünde düşürüyoruz arttığındada arttırıyoruz......doğalgaz anlaşmalarınıda uzun yıllar aynı fiyat için yapıyorlar ama doğalgaz fiyatlarında alırken zam olmamasına rağmen vatandaşa satarken kısa aralıklarla ufak ufak belli etmeden zam yapıyorlar...petrol ürünlerinde indirim oluyorsa fiyatlar düşüyorsa neden sadece benzin fiyatında indirim var neden mazot ta indirim yok neden lpg de indirim yok neden ev tüplerinde indirim yok..bir düşünseniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler