Berat Albayrak: Ağustostan beri tek beyanname veriliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, muhtasar ve prim hizmet beyannamesi uygulamasıyla 2 milyon 260 bin belgeden tasarruf sağlandığını bildirdi.

Berat Albayrak: Ağustostan beri tek beyanname veriliyor

Albayrak, Twitter hesabından muhtasar ve prim hizmet beyannamesi uygulamasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bakan Albayrak, "Bürokrasi duvarlarını yıkıp, vatandaşımızın işini kolaylaştırmaya devam ediyoruz. 1 Ağustos'tan bu yana mükelleflerimiz tek beyanname veriyor. Sonuç, 2 milyon 260 bin belge tasarrufu." ifadelerini kullandı.

Albayrak'ın paylaşımında uygulamaya ilişkin bir de videoya yer verildi.

Videoda, vatandaşın hayatındaki bürokrasi azaltılırken hizmetin artırıldığı vurgulanarak, "1 Ağustos'tan itibaren Gelir İdaresi Başkanlığına verilen 1 milyon 550 bin muhtasar beyannamesi ile Sosyal Güvenlik Kurumuna verilen 2 milyon 280 bin prim beyannamesini birleştirdik. Özellikle birden fazla iş yeri olan mükelleflerin tek bir beyanname vermesini sağlayarak 2 milyon 260 bin belge verme zorunluluğunu ortadan kaldırdık. Böylece hem zaman hem de emek tasarrufu sağladık." değerlendirmesinde bulunuldu.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Yeter artık yeter be. Köprü Baraj Hastane Tank Helikopter SİHA dan başka birşey bilmezmisiniz Siz. hem Halkın Parası ile Yapıyorsunuz hemde yaptıklarınız biseye benzemiyor.. Halkımız AÇ görmüyormusunuz.. Ekrem Başkanımızı Örnek alın biraz. Bellinin in atölyesinden Çıktığı Tahmin Edilen bir Tablo aldı Milyonlarca Tl yi de KENDİ CEBİNDEN ÖDEDİ. AÇ CHP li Belediye BAşkanlarına Yemek ısmarladı. 350000 TL Faturayı da yine KENDİ CEBİNDEN ÖDEDİ. Bayrampaşa Otogarında Heykel yaptı. Yine KENDİ Cebinden Ödedi. İyiki Ekrem Başkanımız var. Sayesinde Halka Hizmet nasıl olurmuş Herkes Gördü
O tek beyannameyi bile odeyemiyoruz baskan yardimcisi.
hayatımız size vergi ödemekle geçiyor kazandığımız parayı bi şekilde şunu yaptık bunu yaptık diyerek bizden alıyosunuz ötvyide indirim yapıcaz deyip sonra zam yapıp millete kitlediniz hayatımız karardı sağolun sandıkda görüşücez konuşurken milletle dalga geçiyosun sen
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler