Beyaz eşya firması BSH-Pitsos üretimini Yunanistan'dan Türkiye'ye taşıyor

Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos'un üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacağı bildirildi.

Beyaz eşya firması BSH-Pitsos üretimini Yunanistan'dan Türkiye'ye taşıyor

Firmadan yapılan açıklamada, 31 Aralık'ta Yunanistan'daki üretim faaliyetlerinin sonlandırılacağı ve bu operasyona Türkiye'de devam edileceği belirtildi.

Yunanistan Metal İşçileri Federasyonu (POEM) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, yıl sonunda kapanacak olan şirketin yüzlerce kişinin işsiz kalmasına sebep olacağı ifade edildi.

POEM, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e gönderdiği mektupta, bu kararın geri alınması için girişimde bulunulması çağrısında bulunarak, BHS-Pitsos'un imalatını durdurma planının istihdam ve ihracatı olumsuz etkileyeceği uyarısı yapıldı.

1865'DE KURULMUŞTU

Yunanistan'da 1865'te kurulan ve genelde beyaz eşya üreten Pitsos, 1 Ocak 2015'te Bosch ve Siemens'ten oluşan konsorsiyuma 3 milyar avroya satılmıştı.

BSH-Pitsos, daha önce 2018 yılında üretimine son vereceğini açıklamıştı ancak çalışanların ve politikacıların baskısıyla bu kararını askıya almıştı.

Otomotiv firması BMW ve Daimler'e ait Free Now Group da 28 Şubat'ta ülkedeki operasyonuna son vermişti.

Hazır gıda firması Pizza Hut ise 30 Temmuz'da Yunanistan'daki 17 dükkanını kapatmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
300$ a işçi varken kim veririr 760euro yu çinden ucuza geliyor sanki
Yunanlılar işsiz kaldığı için, Başbakanları biran önce bu karardan vazgeçilmeli diyor. Bizim Sığır sürüsüde Sanki O fabrikada Çalışıyormuş gibi böğürüp duruyor. Senin nerene dert oldu olum? Sen Çalışmayacaksan Çalışma.. Yüzlerce İnsana ekmek kapısı olacak.. Nasıl bi hasetsiniz la siz
Gelse böyle dersiniz gitse bu ülkede durulmaz ki dersiniz.
@citak_omer_1970 dilbilgim olsa 1 dk durmam zaten bu ülkede esnaftım ben martta virüs yüzünden kapattım dükkanı dahada acmadım devlet sen ne yiyip içion demedi 1 krş destek gelmedi 7 aydır mali kaydım acık soran yok niye fiş kesmiyorsun diye... ama vergileri alıyor.. bu güzel bir karar olabilir fakat wv de fabrika acacaktı hatırlatırım bedava arazi verdi hükümet ama adamlar gelmedi..
@tatilbanayakisiyo_15 bunun övünülecek tarafı yok. bu senin rezil bir yaşam içinde oldugunun kanıtı... burası artık net 1 dolar 8 tl olmuş sen fabrikaya karşı cıkıyor diyorsun fabrika bana üretmiyecek parasını verip köle gibi kullacak seni. ülkeme sadece işsizlik e faydası var bu gelişmek değil sürünmek
bu yazdığını anlamayacak okadar oy veren canlı varki
Az da olsa güzel haber okumak da çok güzel.
Pek gerçekçi değil sanki. Adamların zaten yıllardır burada büyük bir fabrikası ve üretimi var. Bir de daha 5 sene önce 3 milyar euro verip aldığı fabrikayı neden bedavadan kapatsın ki satmak varken??
euro 10 tl olursa ikinci sinif ulkesi olursun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler