Bireysel kredi kartı ve kredi borcundan takibe alınanların sayısı temmuzda azaldı

Bireysel kredi kartı veya kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal edenlerin sayısı ocak-temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58 azalarak 406 bin kişiye geriledi.

Bireysel kredi kartı ve kredi borcundan takibe alınanların sayısı temmuzda azaldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi tarafından, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Temmuz 2020 Raporu yayımlandı.

Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı yılın ocak-temmuz döneminde, 2019'un aynı dönemine kıyasla yüzde 58 gerileyerek 406 bin kişi oldu. Bu gelişmede, ekonomik aktiviteyi destekleyici kredi faaliyetlerinin yanında takip sürelerinin 180 güne çıkarılmasının da etkili olduğu
düşünülüyor.

Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı de aynı dönemde yüzde 55 azalarak 236 bin kişi oldu. Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı da aynı dönemde yüzde 63 azalarak 246 bin kişi oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
milet aldı 6 ay sonra ödemeli krediyle krtları sıfırladı şimdi birileri övünür bak ekonomi iyiye gidiyor dior
Herkese ertelettikleri için olabilir mi yoksa ekonomi uçuyor mu?
2021 de görürüm nasıl sayı artacak 2021 de ülke genelinde yapılandırma şart ve bankalar birliği herkesi kara li,steden cıkarmalı özel bankalar kredi faizlerini düşlürmeli ve sokaklard kredi kartı dağıtmamalı kart limtileri yükseltilmeli ki ekonomi reel bazda hareketlilik göstersin yoksa ceyrek altın 1000 lira olacak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler