FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bodrum'da 2 lahmacun 2 ayran fiyatı dudak uçuklattı! 'Matematik yetmiyor' 1 kilo kıymadan pahalı...

Deniz sezonunun açılmasıyla her sene olduğu gibi bu sene de Bodrum plajlarındaki lahmacun fiyatları gündem yarattı. 2 lahmacun ve 2 ayranın fiyatını duyanlar büyük şaşkınlık yaşarken içinde yaklaşık 100-150 gram kıyma kullanılan bir lahmacunun fiyatının 1 kilo kıyma fiyatından fazla olduğu görüldü. Vatandaşlar bu durumla ilgili "Matematik yetmiyor gerçekten" yorumlarını yaptı. İşte Bodrum Türkbükü'ndeki lahmacun fiyatları...

Bodrum'da 2 lahmacun 2 ayran fiyatı dudak uçuklattı! 'Matematik yetmiyor' 1 kilo kıymadan pahalı...

Yaz aylarının klasikleşmiş konularından bir tanesi de tatil yörelerindeki lahmacun fiyatları. Tatil bölgelerinde deniz sezonunun açılmasıyla beraber yeniden fiyatlar konuşulmaya başlandı ve yeni rakamların cep yaktığı görüldü. Bodrum plajlarında kabarık gelen hesaplardaki en önemli göstergelerden bir tanesi lahmacun olmaya devam ediyor. Üstelik bu kez lahmacunun fiyatına, '1 kilo kıyma' hesabı yapıldığında matematik de yetmiyor. İşte Bodrum Türkbükü'ndeki plajlarda lahmacun fiyatları ve ayranla birlikte yenildiğinde ödenecek o rakamlar...

"2 LAHMACUN 2 AYRAN 870 TL"

Show Haber'de yer alan habere göre; '2 lahmacun 2 ayran 870 TL, yer misiniz?' diye soru sorulup mikrofon uzatılan bir vatandaş "Yemem tabii ki" derken bir başkası ise "Yiyebilirim, neden olmasın, çünkü çok güzel" yanıtını verdi. Vatandaşlar "Kazık" ve "Lahmacun güzel bir yemek olmaya başladı" yorumlarını da yaptı.

L1

"1 KİLO ETİN ÜSTÜNE ÇIKMIŞ"

Bodrum'da işletmeler her yıl üzerine 100 TL koymaya devam ediyor. Türkbükü'ndeki lahmacunun fiyatı yeni sezonda 295 TL'ye çıktı. Durumu değerlendiren bir başka işletmeci ise "1 kilo etin üstüne çıkmış yani rakam olarak. Ben 295 liraya 4 tane lahmacun veriyorum" yorumunda bulundu.

L2

1 LAHMACUN 295 TL OLDU

Türkiye'nin en gözde tatil mekanlarından Bodrum Türkbükü, sezonu yine uçuk rakamlarla açtı. Her sene bölgenin nabzını tutan lahmacun barometresi yine bir önceki yılı katladı. Lahmacunun fiyatı 2021 yılında 95 TL, 2022 yılında 194 TL idi. 2023 yılında ise 295 TL oldu.

L3

Vatandaşlar ise "Yok, o kadar da değildir ya", "Herkesin giremeyeceği bir ortam yaratıyorlar belli ki" yorumlarını yaptı.

L4

"MATEMATİK YETMİYOR"

Kıymanın kilogram fiyatı şu sıralarda 250 TL. Yani 100-150 gram kullanılan bir lahmacun, bir kilo kıymadan daha pahalı. Bu durumla ilgili vatandaşlar "Lahmacun için çok yüksek, matematik yetmiyor gerçekten" dedi.

L5

AYRAN FİYATI İSE 140 TL

295 TL'lik lahmacunun yanı sıra yanında ayran içmek istenildiğinde de fiyat şaşırtıyor. Aynı beach'te o ayranın fiyatı da 140 TL'ye geliyor. Maliyeti 5-10 lira olsa da beach'in içinde fiyatı 140 TL'ye fırlıyor.


Canlı Borsa

En Çok Aranan Haberler