FİNANS

Borsa 8,5 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,42 değer kazancıyla 1.210,41 puandan tamamlayarak 8,5 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

Borsa 8,5 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 5,04 puan artarken, toplam işlem hacmi 22,7 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,58, holding endeksi yüzde 1,23 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 5,54 ile menkul kıymet, yatırım ortaklığı, en çok kaybettiren ise yüzde 4,62 ile spor oldu.

BIST 100 endeksi, günü 1.210,41 puandan tamamlayarak 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

Analistler, ABD'de teşvik paketi ve seçimlere ilişkin haber akışının pay piyasalarının yönü üzerinde belirleyici olmaya devam ettiğini belirterek, yurt içi piyasaların ise pozitif tarafta ayrıştığını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları ve alınan önlemlerin yanı sıra, jeopolitik gelişmelerin de gündemin odağında bulunduğunu aktaran analistler, yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD Merkez Bankasının (Fed) yayımlayacağı Bej Kitap Raporu başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini ve Fed ile Avrupa Merkez Bankası yetkililerinden gelecek açıklamaların izleneceğini ifade etti.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.215 puanın üzerinde kapanışlar gerçekleştirilmesi durumunda 1.240 puan seviyelerinin gündeme gelebileceğini belirterek, 1.180 puanın ise destek konumunda bulunduğunu ifade etti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
büyük baba şirketlerin hisseleri yerlerde sürünüyor ..
Borsadaki hisselerin %89 u yirmi iki bin kişinin elinde... Adamlar istediği gibi ayar çekiyorlar...
Demeki Corona borsaya yaramış, gerçi dunyada özel,lşe batı dunyasına Corona buyuk şirketlere çok yaradı özelikle batıda ve büuük şirketlere çok ama çok yaradı tam derman tam aşı! bir çok şirket Coronayı bahana ederek devleten milyarlar hata trilyon destek aldı ayrıca işçilerden kurtulmak niyetliydi ise Corna ona istediği gibi davranmasını sağladı. Hey Corona hey garibanlarda korkuları ve çaresizliklerini hastanalerin, apartmanların 7 katlarından atlıyarak çareyi buluyorlar.
Geri Dön