Bosch Siemens Hausegerate - Pitsos üretimi Yunanistan'tan Türkiye'ye kaydırıyor

Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos'un üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacağı bildirildi.

 Bosch Siemens Hausegerate - Pitsos üretimi Yunanistan'tan Türkiye'ye kaydırıyor

Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos'tan yapılan açıklamada, 31 Aralık'ta Yunanistan'daki üretim faaliyetlerinin sonlandırılacağı ve bu operasyona Türkiye'de devam edileceği belirtildi.

Yunanistan Metal İşçileri Federasyonu (POEM) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, yıl sonunda kapanacak olan şirketin yüzlerce kişinin işsiz kalmasına sebep olacağı ifade edildi.

POEM, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e gönderdiği mektupta, bu kararın geri alınması için girişimde bulunulması çağrısında bulunarak, BHS-Pitsos'un imalatını durdurma planının istihdam ve ihracatı olumsuz etkileyeceği uyarısı yapıldı.

1865'TE KURULMUŞTU

Yunanistan'da 1865'te kurulan ve genelde beyaz eşya üreten Pitsos, 1 Ocak 2015'te Bosch ve Siemens'ten oluşan konsorsiyuma 3 milyar avroya satılmıştı.

BSH-Pitsos, daha önce 2018 yılında üretimine son vereceğini açıklamıştı ancak çalışanların ve politikacıların baskısıyla bu kararını askıya almıştı.

Otomotiv firması BMW ve Daimler'e ait Free Now Group da 28 Şubat'ta ülkedeki operasyonuna son vermişti.

Hazır gıda firması Pizza Hut ise 30 Temmuz'da Yunanistan'daki 17 dükkanını kapatmıştı.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Yunan Halkı bilinçli ve Egitimli.. Ucuza Çalışıpta Kendisini Kapitalist Patronlara Ezdirecegine İşsiz kalır Aç gezer.. Tebrik ediyorum.. Yunan Başbakanının "_ Fabrikayı Kapatmayın Yüzlerce İnsan İşsiz kalıcak" benzeri Sözleri bir Hezeyandan öte deyil.. İşsiz ve Aç kalıcak olan Yunan Halkının bu tip açıklamalara Karnı tok. Yunan Halkı artık Uyandı.. Bizim Halkımız bakalım nezaman uyancak
işsiz kalıp aç gezmektense çalışıp 1 parça ekmek daha ıyidir senin herhalde çalışmaya ihtiyacın yok o yüzden yorum yapma .
@tatilbanayakisiyo_15 insanlığını üç kuruşa satmak tan sa aç kal yada havayı israf etme sen ????
Yunanistanlı kardeşlerimizin yerinde ben olsam Türkiye'ye bağlanmak isterdim. Saygılarımla.
helal olsun sizlere, ne varsa bsh'de var
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler