FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

ÇALIŞAN EMEKLİYE 5000 TL İKRAMİYEDE SON DURUM: Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? 4 milyon 689 bin kişiyi ilgilendiriyor!

Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ödemesinin ne zaman ödeneceği merak edildi. Bilindiği üzere Cumhuriyet'in 100. yılına özel bir defaya mahsus olarak ödenen 5000 TL ikramiyeden SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri faydalandı. Fakat Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçiler ile çalışan emekliler yararlanamadı. Peki, çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? İşte, çalışan emekliye 5000 TL emekli ikramiyesinde son durum...

ÇALIŞAN EMEKLİYE 5000 TL İKRAMİYEDE SON DURUM: Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? 4 milyon 689 bin kişiyi ilgilendiriyor!

Çalışan emekliler 5000 TL emekli ikramiyesi alamadı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılı münasebetiyle 5000 TL'lik emekli ikramiyesi çalışmayan milyonlarca emekli ve hak sahibinin hesabına yattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada toplamda 4 milyon 680 bin çalışan emekli ve ÇKS'lilere 5000 TL ikramiye ödemesi yapılacağını ifade etmişti. İşte, çalışan emekliye 5000 TL emekli ikramiyesinde son durum ve detaylar...

x1

ÇALIŞAN EMEKLİLERE 5000 TL İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK?

Çalışan emeklilere 5 bin lira ödemesine ilişkin madde ihdası Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Torba Kanuna eklendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamada "Meclis'te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız" ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda gelişmeler oldukça haberimiz eş zamanlı olarak güncellenecektir...

1

EMEKLİLERİN HESABINA YATMIŞTI

Emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmış ve 2023 Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık ödemesi yapılan sigortalı ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödenmişti.

Ödemeler kasım ayının ilk iki haftası emeklilerin hesabına yatmıştı.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler