Çiftçiye hazineden ücretsiz arazi

Erzincan, Bingöl, Erzurum, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas'ta hazine arazilerinin il müdürlüklerine tahsisini sağlanarak çiftçiye hazineden ücretsiz arazi verilecek.

 Çiftçiye hazineden ücretsiz arazi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla çiftçilere ücretsiz hazine arazisi tahsisindeki çalışmalarda sona gelindi. Tespiti yapılan 14 bin dekar hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanlar çiftçilere ücretsiz olarak tahsis edilecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Amacımız ekilmeyen, atıl durumdaki boş arazileri üretime kazandırmak. Ülkemizde 23,1 milyon hektar işlenen tarım alanı varlığı bulunuyor. Bu üretim alanında 83 milyon vatandaşımızın gıda ihtiyacı karşılanıyor ve üstüne de 18 milyar dolara ulaşan ihracat gerçekleştiriyoruz. Türkiye 48 milyar dolarlık tarımsal hasıla ile Avrupa'nın lider ülke konumunda bulunuyor. Özellikle atıl olan mülk, hazine ve vakıf arazilerinin parsel bazında tespiti için mayıs ayında bir çalışma başlattık.

Öncelikle bir envanter çıkaracağız. İlk aşamada Erzincan, Bingöl, Erzurum, Kars, Kayseri, Muş ve Sivas'ta hazine arazilerinin il müdürlüklerimize tahsisini sağladık. Bu çerçevede, 14 bin dekar hazine arazisinde, tarımsal üretime elverişli olanların tespiti yapıldı. Bu arazileri bedelsiz olarak çiftçilerimize tahsis edeceğiz. Çiftçilerimizin başvuruları 1 Haziran'a kadar alındı. Şimdi talepler değerlendirildikten sonra hak kazananlara çiftçilerimize tahsisleri yapılacak" diye konuştu.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
NEDEN KAMU ARAZİSİNİ VERECEKSİNİZ Kİ O ÇİFTÇİLER KİM NEDEN MÜLKİYETİ GEÇİRİYORSUNUZ.ÜCRETSİZ KULLANDIRIN.NİYE VATANIN ORTAK TOPRAKLARINI KARŞILIKSIZ MÜLKİYETE GEÇİRİYORSUNUZ.BÖYLE TEŞVİK EDİCİLİK OLMAZ.1 CM KARE HAKKIM VARSA HARAM OLSUN.
mülkiyet verilmiyor
Araştırmadan devlete saydıran in zaten hakkı olamaz. Yani boşa haram sallama
Senin anlayışın çok yanlış.. Toprak hibe edilmiyor. Boş duracağına işletilsin, milli sermaye artsın diye yapılıyor
Müthiş bir karar. İnşallah 7 il 77 ye çıkar
HABERİMİZ HİÇ OLMADI O ŞANSLILAR KİM ACABA YOKSA BİZDE TARIM YAPMAYI ÖĞRENİRDİK
YAN-daş
aklimda deli deli sorular
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler