FİNANS

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın döviz rezervini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Merkez Bankamızın döviz rezervi konusunda 100 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumdayız" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın döviz rezervini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi öncesi Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın döviz rezerviyle ilgili olarak şunları söyledi:

Merkez Bankamızın döviz rezervi konusunda 100 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumdayız. Ülkelerin kendi yerel paraları ile ticaretleri ve para takası anlaşması ile gerçekleşiyor. Yakın zamanda Çin'le önemli bir anlaşmayı yaptık. Daha önce Çin'le 2.4 milyar dolarlık swap anlaşmamız vardı. bu rakamı 3.6 milyar dolarlık bir anlaşmayla toplamda 6 milyar dolara çıkarmış olduk. Bu Türkiye'nin sıçraması oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 67 yorum
TÜRKİYENİN HİÇ İLERLEMESİNİ İSTEYEN BİR KESİM VAR İÇERDE. ONLARDA Kİ AŞAĞILIK KOMPLEKSİ İLE SEN NE DERSEN DE İNANMAZ SEN NE YAPARSAN YAP ONAYLAMAZLAR. BİZ SANA İNANIYORUZ. TÜRKİYEYE SİHALARI YERLİ OTOMBİL VE MODERN TEKNOLOJİYİ İLE 2023 E TAŞIYACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK. İYİKİ VARSIN.
@maqanda 80 YIL BU ÜLKEDE TARIMDAN BAŞKA BİRŞEY DÜŞÜNÜLMEMİŞ. BİRA ŞARAP FABRİKASINDAN BAŞKA BİRŞEY YAPILMAMIŞ. İSTEMİŞLER Kİ BÜTÜN İNSANLAR TARIMLA UĞRAŞSIN. TARIM NE YA YETECEK KADAR OLMALI. BÜTÜN İŞGÜCÜNÜ TARIMDA ÇİFÇİLİKDE HARCAMIŞLAR. Bİ AİLEDE 8 KİŞİ ÇİFTÇİMİ OLUR. MODERN TEKNOLOJİDEN UZAK TUTMUŞLAR UFUKLARI DAR. ŞİMDİ YERLİ SİHA OTOMOBİL UÇAK TANK UZAY ARAŞTIRMA HAVALİMANLARI VE DAHA NİCE NİCE ATILIMLARLA DÜNYANIN İMRENEREK BAKTIĞI ÜLKE YAPTIN. TEŞEKKÜRLER.
yerli otomobile deginmek için uygun bi yer degil. sana sadece sunu soracagım 4 cocugum var asgari ucret 3 bin civarında maas aliyorum bin lira kira ortalama 500 lira faturalar 1500 falan bana kaliyo gunluk 50 lira eder taksitleri hesap etmedim soylesene nasıl gecinelim girtlaga kadar borc oldu
Yha siz ne anlarsınız teknolojiden sanattan.. Dünyanın en görkemli heykellerini yaptık. Bütün Dünya imrenerek bakiyo. SİHA dediğin neki.. Bütün Dünya Ülkeleri SİHAlarla alay ediyo.. Bak Libya'da Hafter, Suriyede Esed ve en sonda Ermenistan ; SİHAlarin bı işe yaramadığını Kabul etti .. Fırtına desen zaten hikaye.. Anca Kuş vurmaya yarıyo. Bak bugün Suriye'de 50nin üzerinde Kuş (barış güvercini) vurmuş yine Fırtına.. Yerli Oto tamamen gözboyama oyunu.. Biz ; Dünyanın değil Kâinatın en büyük Heykelleri yapılsınistiyoruz! Halkımız artık Uyandı! Size oy moy Yok!
"TURKIYENIN ILERLEMESINI HIC ISTEMEYEN" seklinde olmali, IYI KI ki ayri yazilir. once Turkceyi dogru kullanmayi ogrenmelisin
@maqanda cahil hollanda ülkenin en büyük gelir kısmını tarımdan karşılıyor buna ne diceksin
@tatilbanayakisiyoo_45 TEBRİK EDERİM SÜPER BİR İRONİ. AMA BUNUN İRONİ OLDUĞUNU ANLASALARDI BU KADAR BEĞENİ ALAMAZDIN :)
@maqanda akp yalakasi coook
@maqanda köyüne dön
milletin parasıyla verdiğin %19 faizle, toplayabildiğin paraylamı övünüyosun!!
merkez bankası genel müdürü be iş yapar?bu açıklamaları onun yapması gerekiyor ama ortada yok
Geri Dön