FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan seçim sonrası enflasyon mesajı: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz

Türkiye 31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı geldi. Yılmaz yılın ikinci yarısını işaret ederek "Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan seçim sonrası enflasyon mesajı: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz

Yerel seçim sürecinin sona ermesiyle birlikte gözler yeniden ekonomideki gelişmelere çevrildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz önümüzdeki dönemin ekonomideki yol haritasına dair açıklama yaptı.

"DÖRT YILI AŞAN SEÇİMSİZ BİR DÖNEME GİRDİK"

Yılmaz'ın sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

"Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

DEPREM VURGUSU

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen, ülkemiz güçlü yapısını korumaktadır. Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.

ENFLASYON MESAJI

Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız. Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır."Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler