Cumhurbaşkanı yeni doğalgaz rezervini açıklayacak! Fatih sondaj gemisi keşfetti

Karadeniz'de Tuna-1 lokasyonunda çalışmasını tamamlayan Fatih sondaj gemisi, yeni rezerv keşfetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, müjdeyi bugün vereceğini duyurmuştu. Öğle saatlerinde Kısıklı'daki konutundan çıkan Erdoğan, müjdeyi vereceği Fatih sondaj gemisine ulaştı.

Cumhurbaşkanı yeni doğalgaz rezervini açıklayacak! Fatih sondaj gemisi keşfetti

Türkiye’nin merakla beklediği enerji müjdesini ağustos ayında açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yeni bir müjde daha verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da helikopterle Zonguldak'a gitti.

Erdoğan'ı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a brifing verilmesinin ardından basın açıklaması yapılması bekleniyor.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından, Fatih sondaj gemisinin çalışmalarına ilişkin, "Önce söktük, sonra boğazı aştık, tekrar birleştirdik, kazdık, bulduk" açıklamasını yaptı.

Bakan Dönmez'in, "Müjdeler olsun" etiketi ile paylaştığı görüntüde ise Fatih sondaj gemisinin söküm işlemleri ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Karadeniz’e uğurlanması yer aldı.

Videoda ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çarşamba günkü grup toplantısında, "Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize giderek hem çalışmaları bizzat yerine görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız" açıklaması da yer aldı.

1

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 71 yorum
ilki pek yankı yapmadı daha seçime çok var . her ay doğalgaz bulup her ay yerli uçak üretiriz . doğalgaz petrol bulunsa ne olacak katarlılara çokdan satılmıştır. her tarafımız su dolu aylık 100 lira suya ödüyoruz .bırakın bu işleri garibana zerre faydası olmaz
hertarafimiz su doluymuş, denizlerden su içiyoruz zaten. Velevki su bedava olsa sizler suyu kapatmaya bile tenezzül etmezsiniz. O yüzden nekadar pahalı okadar rezerv.
1950 lerden bu yana hep aynı. Her seçim öncesi ya petrol ya doğalgaz rezervi bulunur.
Zaten sizi bu tip şeylere karnınız tok herşeye doydunuz bi heykele doymadınız
yakında doğal gaza zam var anlasilan
karnımız tok artık böyle şeylere velevki bu gaz evimize geldi faturadaki şu ibareden korkarım ( Çıkarma Bedeli ) Haşırttttt
Allahın suyunu bedava satan var mı ki, suyun 4.000 metre altından yabancı teknoloji ile çıkarılacak doğalgazı halka ucuza versinler.
320 den 400 e yükseldiğini açıklamak için RTE gemiye kadar gitmez. Gemiye kadar gidiiyorsa o rakam 400 değil en az 800-900 milyar dır
2.000 metre su derinliği olan bir yerde denizin 2.000 metre altındaki doğalgazın çıkarılma maliyeti nedir ? Bu doğalgazı çıkarmak için hangi ülkeye kaç milyar dolar ödenecek? Çıkarma maliyeti sonrası rezervin ticari değeri nedir ?
320 açıklanınca borsada ky çakıldı çünkü daha fazla rezerv olduğu haberleri çoktı olan yine kıyıda köşede biriktirdiği parayla borsaya giren vatandaşa oldu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler